Bezpieczni na 5!

17 Sie

Bezpieczni na 5 przy Stadionie Energa Gdańsk to darmowe warsztaty i atrakcje dla dzieci. W weekend 22 i 23 sierpnia gdański stadion organizuje festyn poświęcony zdrowiu i bezpieczeństwu. W programie znalazły się m.in. eko-warsztaty, profesjonalne pokazy ratownictwa, a także animacje i konkursy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Bezpieczni na 5 to kolejna odsłona cyklicznej Weekendowej Strefy Aktywności.

W każdą sobotę i niedzielę wakacji na osoby odwiedzające Stadion Energa Gdańsk od 11:00 do 17:00 czekają liczne atrakcje. Ze stałych punktów programu wymienić można m.in. gry, konkursy oraz dmuchańce. Jest też miejsce do odpoczynku i przekąski.

Weekend 22 i 23 sierpnia będzie poświęcony tematyce zdrowia i bezpieczeństwa dzieci. Jego partnerem strategicznym jest InvestGDA. W akcję zaangażowały się m.in. Urząd Miejski w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Straż Miejska, Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, Polski Związek Motorowy oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku.

W bogatym, dwudniowym programie znalazły się m.in. profesjonalne pokazy ratownictwa drogowego (ewakuacja z pojazdu, detonacja poduszek powietrznych, itp.) oraz nauka udzielania pierwszej pomocy (w tym pokaz resustytacji krążeniowo-oddechowej). Organizatorzy dużo uwagi poświęcili też bezpieczeństwu dziecka na drodze. Przygotowano symulację drogi do szkoły, połączoną z instruktażem zasad korzystania z komunikacji miejskiej. W godz. 13:00 – 15:00 odbędą się spotkania prowadzone przez fundację I See You dotyczące wizerunku osoby z niepełnosprawnościami oraz dostępności obiektów przestrzeni publicznej dla tych osób. Kolejnym punktem programu będą eko-warsztaty z recyklingu. Na małych fanów motoryzacji czeka z kolei prezentacja samochodu rajdowego oraz radiowóz Straży Miejskiej. Pełny program wydarzenia wraz z informacjami o parkingu można znaleźć na stronie www.stadionenerga.pl.

Weekendowa Strefa Aktywności jest częścią akcji #CzasNaGdańsk i została objęta patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.