Baletnica z brodą zaczarowała gdańszczan – pierwszy dzień festiwalu FETA (FOTO)

11 Lip

Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych, czyli FETA ponownie wyruszyła w podróż po zakamarkach Gdańska. Tym razem, wspólnie z mieszkańcami, odkrywa okolice Centrum Hewelianum i Plac Zebrań Ludowych. Festiwal potrwa do niedzieli. 

Podczas tegorocznej edycji imprezy widzowie będą mieli okazję zobaczyć 27 teatrów z Polski i zagranicy. Oprócz występów i akcji teatralnych na odwiedzających czeka masa atrakcji. Jedną z nich jest wystawa FOTO FETA w sali Skłodowskiej-Curie w Centrum Hewelianum, podczas której prezentowane są fotografie z poprzednich edycji imprezy. Po raz pierwszy w historii festiwalu na jego terenie działa działa pracownia szycia siedzisk, w której wolontariusze pomagają uszyć z plandeki i skrawków materiału specjalne siedzisko, które może posłużyć widzom do siedzenia na trawie podczas oglądania poszczególnych występów.

Pierwszego dnia, ogromnym powodzeniem cieszył się jeden z występów na placu zlokalizowanym przy Centrum Festiwalowym. Chwilę po godzinie 20.00 widzów zabawiał teatr Zirk Mir z Norwegii. Trójmiejska publiczność spotkała nietypową załogę, która zgubiła kurs i poznała historię rozgrywającą się zarówno na morzu, jak i pod wodą. Jaki efekt przyniosło spotkanie na jednym pokładzie romantycznego rosyjskiego kapitana, baletnicy z brodą, naiwnego oka marynarza, szwajcarskiego operatora maszyny i duńskiego rybaka? Zobaczcie sami!

>>ZOBACZ TAKŻE: FETA 2014 (PROGRAM)<<

belka-galeria2

2 Replies to “Baletnica z brodą zaczarowała gdańszczan – pierwszy dzień festiwalu FETA (FOTO)

  1. Pingback: Znamy program tegorocznego festiwalu FETA! | my3miasto.pl

  2. Pingback: Wczasy po polsku, czeski podryw i theatrum mundi – drugi dzień festiwalu FETA (FOTO) | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.