5 powodów, dla których warto odwiedzić w styczniu Park Oliwski

4 Sty

Święta szybko przeminęły, a wielu z nas, bardziej niż ich wspomnieniem, zaprząta sobie obecnie głowy noworocznymi postanowieniami. Początek nowego roku to czas zmian i refleksji, a czy jest do niej lepsze otoczenie niż inspirująca i relaksująca przyroda? To tylko jeden z wielu powodów, dla których warto wybrać się do Parku Oliwskiego.

Piękno przyrody
Park Oliwski to jeden z najstarszych parków w Gdańsku, a jednocześnie wyjątkowo urokliwy punkt na mapie miasta. Mimo braku śniegu i zimowej aury, warto wybrać się tam na spacer i odkryć, że różnorodna przyroda tego miejsca zachwyca również zimą. Spacer z rodziną czy poranny marsz w szybkim tempie wzdłuż imponującego szpaleru drzew naładują pozytywną energią każdego.

Bajeczne iluminacje
Jeszcze do 4 lutego na terenie Parku Oliwskiego i dawnego Folwarku Saltzmanna można podziwiać przepiękne iluminacje świąteczne. W tym roku na terenie parku pojawiły się zupełnie nowe elementy, w tym świetlne bramy i okręty, ale można również zrobić sobie zdjęcie w efektownym świetlnym korytarzu w Alei Lipowej, który w ubiegłym roku był wyjątkowo chętnie odwiedzanym i fotografowanym miejscem. Okres poświąteczny to idealny czas na złapanie idealnego kadru bez tłumów spacerowiczów.

Pomoc podopiecznym Hospicjum Pomorze Dzieciom
Przy okazji podziwiania iluminacji warto zatrzymać się na chwilę i pomóc małym bohaterom, którzy zmagają się z nieuleczalnymi chorobami – podopiecznym Hospicjum Pomorze Dzieciom. Każde zdjęcie iluminacji na terenie ogrodów Doraco i Parku Oliwskiego, opatrzone #OgrodyDoraco i opublikowane na Instagramie i Twitterze do 4 lutego, to złotówka od Doraco na pomoc dzieciom.

Aktywne rozpoczęcie nowego roku
Początek nowego roku to idealny moment na odrobinę aktywności fizycznej. Nawet jeśli sport i zdrowie nie są na liście najważniejszych postanowień na 2018, odrobina ruchu pozwoli rozgrzać się w ruchu, pobudzić krążenie i spalić po trochę nadmiarowych, poświątecznych kalorii.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.