W 4 dni dookoła kota

14 Lut

Dzień Kota z perspektywy kota jest codziennie, ale ludzie symbolicznie obchodzą to święto 17 lutego. Schronisko „PROMYK” w Gdańsku–Kokoszkach postanowiło pójść krok dalej i zorganizować cały cykl imprez fetujący kocich podopiecznych schroniska. Przez cztery dni, od czwartku 15 lutego do niedzieli 18 lutego, na terenie Trójmiasta będzie można wziąć udział w jednej z wielu kocich akcji, poznać schroniskowe koty oraz przekazać datki finansowe lub karmę na rzecz bezdomnych kotów.

O atrakcjach czekających na gdańszczan opowiada Małgorzata Zawadzka, wolontariuszka schroniska Promyk.

Zaczynamy filmowo. Wraz z DKF Miłość Blondynki zapraszamy na film dokumentalny „Kedi – sekretne życie kotów”. Wejście na seans za symboliczny datek pieniężny lub puszkę karmy. Zimą nasi podopieczni szczególnie potrzebują wysokomięsnej karmy mokrej dostępnej w dobrych sklepach zoologicznych. Akcję zbiórkową kontynuujmy w sobotę. Znajdziecie nas w Zoo Delikatesach w CH Madison – dodaje wolontariuszka.

Z kolei w piątek i w niedzielę będzie można spotkać się ze schroniskowymi kotami w przestrzeni miasta. W piątek schronisko wraz z Biblioteką Gdynia zaprasza na spotkanie edukacyjne dla młodzieży, a niedzielę warto spędzić w towarzystwie kotów w kawiarni Dobra Kawa.

Kocie kawiarnie cieszą się dużą popularnością, To świetne miejsce, by umożliwić mieszkańcom Gdańska spotkanie z kotami ze schroniska. Wszystkie nasze zwierzaki zasługują na kochające i odpowiedzialne domy i mamy nadzieję, że akcje na Dzień Kota te domy im przybliżą – wspomina Anna Sadowska wolontariuszka schroniska.

W schronisku Promyk przebywa obecnie ok 80 kotów i 160 psów. Spacery zapoznawcze i adopcje odbywają się codziennie w godzinach 11:00-16:00. Zapisy na wolontariat dla osób pełnoletnich drogą mailową wolontariat@schroniskopromyk.pl


Dzień Kota Schroniska Promyk w skrócie:

* „Kedi  – sekretne życie kotów” Czwartek 15.02.2018 18:30 – 20:00 DKF Miłość Blondynki UG Wydz. Fil. Aula 1.43

* Spotkanie z podopiecznymi Schroniska Piątek 16.2.2018 11:00-13:00 Biblioteka Grabówek ul. Morska 113, Gdynia

* Zbiórka kociej karmy i akcesoriów Sobota 17.2.2018 Zoo Delikatesy CH Madison ul. Rajska 10 Gdańsk

* Kawa i ciacho z kotami Niedziela 18.2.2018 11:00-13:00 Dobra Kawa ul. Grobla III 1/6D Gdańsk

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.