10 tysięcy złotych dla młodych programistów!

1 Paź

Już 6 października ruszy III edycja ogólnopolskiego konkursu programistycznego Hack Heroes, realizowanego przez Fundację Media 3.0 we współpracy z SAP SE.

Szkoły średnie z całej Polski podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania będą rywalizowały, tworząc aplikacje rozwiązujące problemy społeczne. – To już 3 edycja konkursu, który realizujemy w formie hackathonu online. Co roku zaskakuje nas frekwencja tego wydarzenia, w zeszłym roku zgłosiło się do konkursu 174 osób. W tym roku spodziewamy się ponad 200. Cieszy nas takie zainteresowanie tym wydarzeniem, ponieważ nie tylko chcemy w ten sposób popularyzować naukę programowania, ale także społeczne zaangażowanie młodych osób – mówi Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0, organizatora konkursu.

Na czym polega hackathon online? – Zespoły mogą liczyć do 5 osób. Temat hackathonu podany zostanie 5 października. Nawiązując do tematu przewodniego, przez ponad dwa tygodnie uczniowie mają za zadanie stworzyć prototyp aplikacji. Co ważne, mogą to być bardzo zalążkowe prace, bo oprócz wykorzystanych technologii i umiejętności programistycznych uczestników liczy się dla nas fajny pomysł – wyjaśnia Łukasz Żyła. W tym roku pula nagród wynosi 10 tys. zł, przewidziano także nagrody dla nauczyciela, prowadzącego zwycięski zespół.

Zarejestrować swoją drużynę i znaleźć więcej informacji na temat konkursu można na stronie internetowej hackheroes.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.