Żużel na najwyższym światowym poziomie znów w Gdańsku

2 Sie

W najbliższą niedzielę, 5 sierpnia o godz. 18.00 odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi na Żużlu. To wielkie święto dla wszystkich miłośników czarnego sportu. Na stadionie żużlowym im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku przy ul. Zawodników 1 ścigać się będą najlepsi na świecie zawodnicy.

Turniej PGE IMME na żużlu po raz trzeci z rzędu odbędzie się w Gdańsku. Organizatorzy zaplanowali 23 wyścigi i zapowiadają, że obsada będzie silniejsza niż w najbardziej prestiżowym cyklu Grand Prix Indywidualnych Mistrzostw Świata. Zawody rozgrywane są według zasad znanych z turniejów Grand Prix. Główna cześć będzie składała się z 20 wyścigów, po rozegraniu których odbędą się dwa wyścigi półfinałowe i finał. Do startu nominowanych zostało 15 najlepszych zawodników z PGE Ekstraligi oraz jeden zawodnik z „dziką kartą”.

Żużel z gwiazdami

Lista startujących zawodników jest imponująca. Na niedzielnym turnieju zobaczyć będzie można tak utytułowanych żużlowców jak: Nicki Pedersen z Danii – trzykrotny indywidualny mistrz świata (2003, 2007, 2008). Brytyjczyk Tai Woffinden – dwa razy najlepszy na globie (2013 i 2015), lider tegorocznego cyklu Grand Prix. Australijczyk Jason Doyle, który w tym roku broni tytułu najlepszego na świecie. Rosjanie Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow , którzy wygrali Speedway of Nations, czyli mistrzostwa świata par. Szwed Fredrik Lindgren, oraz Polacy Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek, którzy walczą o medal tegorocznych mistrzostw świata. Z pełna listą startujących zawodników można zapoznać się na: www.imme.speedwayekstraliga.pl.

Dzieci mogą wejść na turniej za darmo

Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży (od 10 osób). – Zapraszamy kolonie, domy dziecka, półkolonie. Grupy zorganizowane dzieci i młodzieży oraz ich opiekunowie wejdą na turniej za darmo – zachęca Maciej Polny z firmy KFsport, jednego z organizatorów zawodów. Zgłaszać grupy można do piątku, 3 sierpnia na adres mail office@kfsport.pl lub pod numerem telefonu 514 324 545. – Wpuszczać będziemy całe grupy na raz w umówionym miejscu oraz godzinie na stadionie przy ulicy Zawodników – dodaje Polny.

Bilety na PGE IMME 2018 można kupować za pośrednictwem:

• KupBilet.pl

• Speedway-Shop.pl

• w salonach Empik i STS w całej Polsce

• KibicFanShop.pl w Gdańsku, ul. Marynarki Polskiej 98

Ceny biletów:

• Trybuna główna: 60 PLN

• Normalny: 30 PLN

• Dzieci do 12 roku życia: 15 PLN

• Program: 15 PLN

• Dzieci do 4 roku życia: 1 PLN

• Pakiety Hospitality & VIP Tickets: 399 PLN (miejsce w najlepszej części stadionu vis a vis startu i mety, program zawodów, wejście do parku maszyn przed i po turnieju, możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami, parking, catering).

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.