Wielki Finał turnieju piłkarskiego na Stadionie Energa Gdańsk!

12 Paź

W czwartek poznaliśmy najlepsze szkolne drużyny piłkarskie w Gdańsku! Drużyny z ośmiu szkół, podstawowych i ponadpodstawowych wystąpiły w Wielkim Finale rozgrywek pod hasłem „100 Turniejów na 100 lat Niepodległości Polski”. Finałowe mecze rozegrane zostały w czwartek, 11 października na Stadionie Energa Gdańsk. Pamiątkowe puchary, medale i nagrody zwycięzcom wręczył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Finałowe ekipy z czterech szkół podstawowych: nr 12, 17, 18 i 21, oraz czterech szkół ponadpodstawowych: XXIII LO, Zespołu Szkół Energetycznych, Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum oraz Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku zostały wyłonione w losowaniu spośród ok. 40 gdańskich placówek. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu było zorganizowanie wcześniej rozgrywek szkolnych.

W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się drużyna SP 12, która w finałowym meczu pokonała 1:0 drużynę SP 21. Mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny SP 18 i SP 17. Po zaciętej walce z pojedynku zwycięsko wyszła drużyna SP 18 i to do tej szkoły trafił puchar za trzecie miejsce w turnieju.

Wśród szkół ponadpodstawowych bezkonkurencyjna była ekipa Zespołu Szkół Energetycznych, która w finale pokonała 1:0 drużynę Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła drużyna Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku, która w ostatnim meczu pokonała XXIII LO. W czwartkowych finałach zawodnikom towarzyszyły setki kibiców. Na trybunach zasiedli m. in. uczniowie gdańskich szkół, którzy aktywnie dopingowali młodych piłkarzy.

Głównym celem projektu „100 Turniejów na 100 lat Niepodległości Polski” jest wykorzystanie potencjału futbolu amatorskiego jako sposobu do promocji wśród młodzieży aktywnego, zdrowego spędzania czasu bez używek. Realizacja projektu ma się też przyczynić do integracji uczniów gdańskich szkół oraz być okazją do szukania i odkrywania nowych talentów. Turniej organizują Miasto Gdańsk i Stadion Energa Gdańsk.

W minionych 12 latach przy gdańskich szkołach powstało 101 nowoczesnych boisk. Większość gdańskich szkół ma już do dyspozycji nowoczesne kompleksy sportowe. Intencją władz Miasta jest, aby przy każdej szkole w Gdańsku było nowe boisko. Mogą z nich korzystać zarówno uczniowie, jak i wszyscy mieszkańcy po godzinach pracy placówki.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.