Ważne starcie z PTPS przed wylotem do Novary

4 Gru

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot jeszcze niedawno cieszyły się z wolnego, ale o tym nieco luźniejszym czasie w Sopocie nikt już nie pamięta. Wygranym w środę 3:0 meczem z KSZO OSTROWIEC Atomówki rozpoczęły naszpikowany meczami grudzień, a już w sobotę staną naprzeciw bardzo trudnego rywala, PTPS Piła. Z aktualnie 6. zespołem ORLEN Ligi wicemistrzynie kraju zagrają 5 grudnia o 18:00 w ERGO ARENIE.

W meczu z KSZO wykonałyśmy nasze zadanie. Cieszę się, że każda z nas miała okazję pograć, bo w ten sposób wszystkie jesteśmy gotowe do gry także później. Mecze, które są przed nami, mają swoją stawkę, a my musimy po prostu zachować w nich komplet punktów – powiedziała po meczu z KSZO przyjmująca PGE Atomu Trefla, Klaudia Kaczorowska.

To zadanie w najbliższej kolejce może być dużo bardziej skomplikowane niż w spotkaniu z ostatnim zespołem ligi. Na drodze Atomówek stanie bowiem PTPS Piła, czyli drużyna, która jest zdecydowanie największą niespodzianką tegorocznej ORLEN Ligi.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że pojedynek z pilankami będzie bardziej problematyczny. To przeciwnik stawiający poprzeczkę wyżej, niż drużyna z Ostrowca. W głównej mierze dlatego, że grają szybką siatkówkę i do tego bardzo dobrze bronią – twierdzi z kolei Zuzanna Efimienko.

Z podwójną motywacją podejdą do tego spotkania na pewno Dorota Wilk i Anita Kwiatkowska, czyli byłe siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot, które w tej chwili reprezentują barwy pilskiego zespołu, radząc w nim sobie naprawdę świetnie. Wilk w sześciu wygranych meczach z rzędu trzykrotnie nagradzana była statuetkami MVP, a Kwiatkowska jest w ligowej czołówce punktujących.

Atomówki z pewnością nie przestraszą się najbliższych rywalek, ale ich koncentracja będzie na pewno bardzo ważna. Nieuważne zespoły pilanki karcą bowiem niemal od razu, o czym sopocianki przekonać się mogły w przedsezonowym turnieju w Kaczorach, gdzie PTPS zwyciężył 3:1. PGE Atom Trefl wystąpił jednak w okrojonym składzie, ponieważ większość siatkarek przebywała na zgrupowaniu kadr. Teraz w meczu z Ostrowcem Świętokrzyskim Lorenzo Micelli udowodnił zaś, że spokojnie może dać chwilę odpoczynku swoim „asom” – wszystkie jego siatkarki spisały się bowiem na boisku naprawdę nieźle.

Po sobotnim meczu z PTPS Atomówki już w poniedziałek wylecą do Novary, by w środę rozpocząć tam rundę rewanżową Europejskiej Ligi Mistrzyń. Po powrocie z Włoch zagrają ostatni mecz w 2015 roku – będzie to starcie z Developresem SkyRes Rzeszów (13.12., niedziela, 15:00, ERGO ARENA).

Z PTPS Piła w stylu lat 90.
PGE Atom Trefl Sopot w sobotę o 18:00 przy okazji meczu z PTPS Piła ponownie zabierze kibiców na wycieczkę do minionych lat. Tym razem całość oprawy zaplanowano w stylu lat 90.!

Kibice wicemistrzyń Polski w ramach akcji „Siatkówka dla Twojego pokolenia” zagłębili się dotąd w kilka różnych okresów – z jednej strony były to lata 30., ostatnio lata 70., a podczas meczu w Elblągu skupiono się także na zaznaczeniu czasów obecnych. Teraz na sopockich fanów w hali czekać będzie wiele ciekawych akcentów z lat 90., które dla większości kibiców są z pewnością szczególnie bliskie, a przede wszystkim wciąż bardzo żywe.

Poza ekspozycją symboli tej dekady zlokalizowaną zaraz przy wejściu do hali do rąk kibiców trafi też inny kultowy element tych lat. Ciężko bowiem wyobrazić sobie lata 90. bez legendarnej gumy Turbo. Dlatego też każdy z przybyłych kibiców będzie mógł ponownie poczuć ten niezapomniany smak.

Tę dekadę ciężko by było także wyobrazić sobie bez – symbolu: Macareny. Utwór podbił listy przebojów w roku 1996 i będzie jednym z głównych tematów całego meczu. Kibice będą mogli włączyć się we wspólny taniec na trybunach, choć oczywiście do tej decyzji nikt ich nie będzie zmuszał. Będą więc mogli również po prostu obejrzeć występy grupy Cheerleaders Flex Sopot, które w jednym z układów zaprezentują się także przy tej piosence.

Nie będzie to jedyny taneczny akcent tego meczu. Dodatkowo kibice będą mieli okazję zobaczyć występ tancerza breakdance. Unikatowe układy tego właśnie tańca zyskały popularność w Polsce w latach 90. i rozwijają się aż do dziś.

Dodatkową atrakcją będą też Atomowe Złote Myśli. Jak wszyscy dobrze pamiętają był to jeden z najbardziej popularnych w Polsce rodzajów „pamiętnika” przekazywany w szkołach pomiędzy koleżankami i kolegami. Pomysł Atomowych Złotych Myśli nie będzie jednak w formie zeszytu, ale kultowych karteczek z nadrukiem, jakie wpinało się kiedyś do segregatorów tworząc nieraz bardzo imponującą kolekcję. Na tych kartkach umieszczonych będzie pięć pytań, a wypełnione kartki będzie można oczywiście wpiąć do segregatora. Stanowisko Atomowych Złotych Myśli będzie ustawione niedaleko kącika zabaw od strony wejścia do hali.

Podczas meczu wśród atrakcji dla tych najmłodszych będzie jak zawsze kącik zabaw wraz z malowaniem buziek, a także stanowisko z kolorowankami. Ważnym punktem wśród atrakcji będzie także obecność Mikołajów na Motorach. „Pozytywnie zakręceni” motocykliści już kolejny rok z rzędu w ramach swojej akcji robią wszystko, by pomóc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej, maluchom z domów dla dzieci i tym dzieciakom, które przebywają w szpitalu lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu.

Fot. tyt.: Sandra Recka

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.