Padel – mix squasha i tenisa (wideo)

2 Lip

Tenis łopatkowy, w którym punkty zdobywa się „wiosłem” – jakkolwiek egzotycznie to brzmi, dyscyplina sportu stanowiąca kombinację squasha i tenisa ziemnego zdobywa nowych zwolenników. W Sopockim Klubie Tenisowym powstały pierwsze w Polsce korty do gry w padla.

Punktacja i zasady gry w padla są podobne do tenisa. Zasadnicza różnica to zamknięty kort o wymiarach 10 x 20 metrów. Oprócz tego piłka wprowadzana jest do gry serwisem „z dołu”. Auty? Zapomnijmy. Piłka, która może się odbijać od szklanych ścian, sprawia, że gra staje się bardziej dynamiczna, a jedna długa wymiana potrafi naprawdę zmęczyć.

http://youtu.be/HzJbl2OdtCk

W padla gra się przede wszystkim parami, a więc gry podwójne. Ta egzotyczna jeszcze w naszym kraju dyscyplina sportu narodziła się w Meksyku, skąd przeszczepiono ją na grunt hiszpański. Z Półwyspu Iberyjskiego przywędrowała do Polski, gdzie pierwszych miłośników znalazła w Sopocie. Na terenie SKT powstały dwa pierwsze korty w naszym kraju.

Padel osiągnął już taki stopień rozwoju, że organizuje się rywalizację klubową w tej dyscyplinie, a także – co dwa lata – mistrzostwa świata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.