Otwarcie sezonu wiosennego na sopockim Hipodromie

12 Kwi

Na Hipodromie zakończyły się pierwsze w tym sezonie zawody regionalne w skokach przez przeszkody. W ciągu dwóch dni weekendu w piętnastu konkursach wzięło udział łącznie 83 zawodników na 100 koniach, zaś suma przyznanych nagród wyniosła ponad pięć tysięcy złotych.

W konkursie CC zwykłym w sobotę miejsce pierwsze zajął Mateusz Kiempa na Silvanie, drugie i trzecie kolejno: Grzegorz Psiuk na Chironie i Mateusz Kiempa na Jalandahar. Ta ostatnia para uzyskała również najlepszy wynik i zajęła pierwsze miejsce w konkursie CC zwykłym w niedzielę, na drugim miejscu był Grzegorz Psiuk na Chironie, na trzecim Mateusz Kiempa na Silvanie.

Również w ostatnią niedzielę w Hipodromie odbyły się egzaminy na brązowe i srebrne odznaki jeździeckie. System odznak został wprowadzony w 2004 roku w celu podniesienia jakości szkolenia oraz poprawy bezpieczeństwa osób jedzących konno. Egzaminy obejmują wiedzę zarówno z zakresu bezpieczeństwa, jak również opieki nad koniem oraz teorii jazdy konnej.

Uwaga! Już wkrótce odbędą się Międzynarodowe i Krajowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (29.04 – 01.05 2016 r.).

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.