Mocne rozpoczęcie sezonu regatowego na Bałtyku

17 Maj

Już w ostatni weekend maja będziemy świadkami wyjątkowych regat na Zatoce Gdańskiej. Piąta edycja ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta została włączona w cykl regat o Puchar Bałtyku Południowego.

Znany jest już program tegorocznego wydarzenia. Regaty zainaugurowane zostaną w Sopocie, 25 i 26 maja trwać będą zapisy, rozegrany zostanie także trening „North Sails Go 4 Speed”, a 27 maja jachty wypłyną na wodę, by wziąć udział w pierwszych startach.

Zachęcam do udziału w treningu poprzedzającym start w regatach – 26 maja. Po wyścigach przeprowadzona zostanie profesjonalna analiza, dzięki której załogi poznają swoje mocne i słabe strony – mówi Michał Korneszczuk, żeglarz regatowy i morski, przedstawiciel partnera ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – żaglowni North Sails w Polsce.


Charakterystyczne dla ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest połączenie sportowej rywalizacji z integracją. Tradycyjnie w sobotę po wyścigach, odbędzie się impreza dla żeglarzy, w tym roku – na terenie malowniczo położonego ośrodka AZS Hotel Galion w Górkach Zachodnich. Najlepiej zintegrowana załoga, która wykaże się doskonałą koordynacją i w najkrótszym czasie pokona tor przeszkód, wygra beczkę rumu.

– To znak rozpoznawczy tych regat już od pierwszej edycji. Dbamy o wysoki poziom sportowy, o czym świadczy najlepiej włączenie ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta w cykl regat Pucharu Bałtyku Południowego, jednakże to wydarzenie, to coś więcej niż regaty. Podczas trzech dni trwania imprezy, załogi poznają się, jest czas do rozmów i wspólnej zabawy, co bardzo pozytywnie wpływa na atmosferę podczas całego sezonu – mówi Bogusław Witkowski, Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego.
28 maja z Górek Zachodnich załogi wypłyną by wziąć udział w kolejnych wyścigach. Ceremonia dekoracji zwycięzców oraz zakończenia regat odbędzie się w Marinie Gdynia.

Program ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2017

25.05.2017 (czwartek):
11:00 – 18:00 – zapisy w Biurze Regat w Informacji Turystycznej w Sopocie (Plac Zdrojowy 2)

26.05.2017 r. (piątek):
11:00 – otwarcie Mariny Sopot dla uczestników regat
11:00 – 19:00 – zapisy w Biurze Regat w Informacji Turystycznej w Sopocie (Plac Zdrojowy 2)
16:00 – 19:00 – trening North Sails Go 4 Speed
20:00 – odprawa sterników w Kawiarence Turystycznej (Plac Zdrojowy 2)
20:30 – analiza treningu North Sails

27.05.2017 r. (sobota):
11:00 – start do pierwszego wyścigu
18:30 – rozpoczęcie imprezy żeglarskiej w Gdańsku (w Górkach Zachodnich – AZS Hotel Galion)

28.05.2017 r. (niedziela):
10:00 – start do pierwszego wyścigu
13:00 – dopłynięcie do Mariny Gdynia
14:00 – 15:00 ceremonia wręczenia nagród i oficjalne zamknięcie regat w Marinie Gdynia.

***

ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe regaty na wodach Zatoki Gdańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, gospodarzami miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia, a patronem honorowym Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.