Maraton Solidarności ulicami Trójmiasta

3 Sie

Tradycyjnie we wtorek 15 sierpnia ulice Trójmiasta przemierzy Maraton „Solidarności”. Punktualnie o godz. 9.00 uczestnicy wyruszą spod Pomnika Ofiar Grudnia ’70 w Gdyni, zaś pół godziny później obok Urzędu Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego nastąpi start ostry. Bieg zakończy się na Długim Targu przy fontannie Neptuna w Gdańsku.

XXIII ENERGA Maraton „Solidarności” organizowany jest dla uczczenia pamięci Ofiar Grudnia ’70 i Poległych Stoczniowców. Bieg prowadzi przez całe Trójmiasto, czym nawiązuje do ówczesnych wydarzeń i do historii dziesiątków kurierów, którzy przenosili meldunki między stoczniami Gdańska i Gdyni.

Trasa maratonu przygotowana jest tak, aby była jak najbardziej atrakcyjna, przyjemna dla uczestników oraz prowadziła w pobliżu jak największej liczby miejsc związanych z wydarzeniami, które upamiętnia. W tym roku nowością będzie możliwość przebiegnięcia obok historycznej Sali BHP oraz przez Bramę Stoczni Gdańsk.

Bieg rozpocznie się o godz. 9.00 startem honorowym, który wyruszy spod pomnika Ofiar Grudnia’70. Na godz. 9.30 przewidziano start ostry, który ruszy z al. Marsz. Piłsudskiego w kierunku ul. Świętojańskiej i skweru Kościuszki. Na al. Jana Pawła II – skwer Kościuszki maratończycy zrobią nawrót i z powrotem ulicą Świętojańską, al. Marsz. Piłsudskiego i al. Zwycięstwa pobiegną w kierunku Gdańska. Granice Gdyni opuszczą ok. godz. 10.30.

Dalej trasa prowadzić będzie aleją Niepodległości (Sopot), a następnie, już w Gdańsku, aleją Grunwaldzką i ul. Hallera aż do Jelitkowa. Tam zawodnicy zawrócą i ponownie ulicą Hallera dobiegną do ulicy Jana z Kolna. Kontynuując Nową Wałową, pobiegną przez II Bramę Stoczni i, ulicami starego miasta, wbiegną na metę na ulicy Długi Targ. Długość trasy to około 42 km.

W maratonie mogą wystartować osoby, które w dniu startu mają ukończone 18 lat. Zapisy przyjmowane są poprzez stronę internetową: www.maratongdansk.pl/ do 5 sierpnia.

Warto wspomnieć, że do tej pory zarejestrowanych jest 992 osób z 27 krajów w tym m.in.: 30 z Niemiec, po 9 z Wielkiej Brytanii, Łotwy i Szwecji, 5 ze Stanów Zjednoczonych i 3 z Chin.

Odbiór pakietu startowego jest możliwy tylko w Biurze Imprezy, które będzie czynne w dniach:
13 i 14 sierpnia w Sali BHP ul. Doki 1 budynek 131 A w Gdańsku (obok Europejskiego Centrum Solidarności) w godz. 11.00-19.00, 15 sierpnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni od strony al. Marsz. Piłsudskiego w godz. 6.30-8.30.

Fot.tyt.: maratonczyk.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.