Komplet punktów musi zostać w Ergo Arenie

1 Gru

Cztery dni i dwie bardzo ważne wygrane – bilans siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot jest obecnie naprawdę wyśmienity. Forma zawodniczek cieszy tym bardziej, że z meczu na mecz udowadniają one, że niezależnie od tego, kto w danym momencie jest na boisku, radzą sobie równie dobrze. Teraz przed nimi dwa kolejne spotkania, ale już na przestrzeni zaledwie kilku dni – środowy mecz z KSZO OSTROWIEC i sobotni z PTPS Piła, a oba z nich zostaną rozegrane w ERGO ARENIE o 18:00.

W meczu z Igor Gorgonzolą pod siatką znakomicie radziła sobie Danica Radenković. W meczu z Bielsku-Białej jak z nut zagrała zaś Anna Kaczmar, choć nikogo nie powinno to dziwić, bo druga rozgrywająca PGE Atomu Trefla wróciła do swojego rodzinnego miasta. Atomówek nie złamał także brak Katarzyny Zaroślińskiej, bo niespodziewanie ciężar gry uniosła po raz pierwszy w tym sezonie Olga Sawenczuk. Lorenzo Micelli może więc być dumny ze spotkania, jakie rozegrały jego zawodniczki.

Przed przyjazdem do Bielska-Białej spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Nie było dla nas ważne, że którejś zawodniczki u nich w drużynie brakuje, bowiem u nas również nie wszystkie zawodniczki w zespole były w dobrej dyspozycji. Mam to szczęście, że mam zawodniczki, które prezentują ten sam wysoki poziom i gdy jedna ma słabszy dzień, to wchodzi na boisko druga i ciągnie grę. BKS niestety nie ma takich możliwości na ławce rezerwowych – podsumował to spotkanie włoski szkoleniowiec.

Kalendarz jednak znów robi się bardzo napięty. Do końca roku sopocianki rozegrają na przestrzeni dwóch tygodni cztery mecze, w tym jeden Europejskiej Ligi Mistrzyń. Pierwszy z rywali, KSZO OSTROWIEC, jest w tym roku autsajderem ligi, grającym zdecydowanie poniżej oczekiwań. „Pomarańczowym” zadanie odbicia się od dna utrudnia dodatkowo absencja Julii Piotrowskiej. Na powrót tej środkowej w Sopocie wyczekiwano ze szczególnym nastawieniem, ponieważ Piotrowska świętowała w tym roku wywalczenie mistrzostwa Młodej Ligi Kobiet z Młodymi Atomówkami. Tym razem trener Dariusz Parkitny będzie musiał sobie poradzić jednak bez niej, choć będzie to dla niego dużą bolączką – „Jula” jest bowiem najlepszą blokującą w prowadzonym przez niego zespole.

Lorenzo Micelli także podczas meczu z KSZO OSTROWIEC będzie mógł skorzystać z pomocy nowej zawodniczki PGE Atomu Trefla, Ivany Djerisilo. Dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich dołączyła do sopockiej drużyny dokładnie 27 listopada i może występować zarówno na parkietach ORLEN Ligi, jak i Europejskiej Ligi Mistrzyń. Serbka ma stanowić wzmocnienie drużyny nie tylko w samym przyjęciu, ale także zwiększyć „siłę ognia” wicemistrzyń Polski.

Wehikuł czasu przeniesie kibiców w lata 70.

Podczas meczu z KSZO OSTROWIEC wehikuł czasu przeniesie kibiców w lata 70. XX wieku. Dzięki skrupulatnie dobranej oprawie muzycznej goście będą mogli poczuć się w ERGO ARENIE tak, jakby czas na chwilę się zatrzymał, a tamtejsze atrakcje powróciły.
Niedaleko kącika zabaw zlokalizowane będzie specjalne stanowisko związane z kostką Rubika. Jej twórcy, Erno Rubikowi, pierwsze ułożenie wymyślonego wzoru zajęło miesiąc. W tej chwili rekord wynosi około 5 sekund. Jak szybko zrobią to kibice? Cóż, nikt nie oczekuje, że zbliżą się oni do tego rekordu, ale jeżeli tylko uda im się złożyć ponownie jedną z dziesięciu kostek Rubika, mogą liczyć na specjalne nagrody. Każdy ze spryciarzy otrzyma specjalną nagrodę, ale tylko do pierwszej osoby powędruje okazjonalny album. Książka została wydana przez Polską Ligę Piłki Siatkowej i jest nie do kupienia w wolnej sprzedaży.

W latach 70. odszedł „Król Rock and Rolla”, ale wielu wierzy do dziś, że Elvis Presley wciąż żyje. My także trzymamy się tej właśnie wersji, a to, że Elvis żyje postaramy się udowodnić podczas meczu z KSZO OSTROWIEC – zapowiadają organizatorzy.

Z atrakcji nie do końca związanych z klimatem niezapomnianych lat 70. kibice będą mogli wytypować przed meczem wynik pierwszego seta . Taką zabawę przeprowadzano na meczach Atomówek w minionych latach i także tym razem będzie można zgłaszać wędrującemu po trybunach spikerowi zawodów swoje przewidywania co do wyniku. Kibice, którzy popiszą się najlepszą intuicją, zdobędą klubowe nagrody, w skład których również wejdzie unikatowy album wydany na 15-lecie ligi.

Podczas meczu zwyczajowo dostępny będzie kącik dla najmłodszych, a także stanowisko z kolorowankami. W trakcie spotkania wystąpią z kolei dobrze znane już sopockim kibicom Łobuziary, które zaprezentują dwa energiczne układy taneczne.

Dodatkowo Treflinka będzie rozdawała kibicom wyjątkowo wcale nie mini-puzzle, choć tych także nie zabraknie, ale zabawne akcenty rodem z lat 70. Co to będzie? Kibice przekonają się podczas tego spotkania.

Akcja „Siatkówka dla Twojego pokolenia” towarzyszy sopockiemu klubowi podczas rozgrywek sezonu 2015/2016, z wyłączeniem meczów Europejskiej Ligi Mistrzyń. Każdy ligowy mecz sezonu będzie od początku do końca stylizowany na daną dekadę. Środowe spotkanie będzie odzwierciedleniem lat 70. XX wieku, a wśród okresów, jakie posłużą za podłoże tematyczne do poszczególnych meczów, znajdą się także „Przeszłość”, „Lata 40. XX wieku”, „Lata 50. XX wieku”, „Lata 60. XX wieku”, „Lata 80. XX wieku”, „Lata 90. XX wieku” oraz „Przyszłość”.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.