JUMP OFF HIPODROM

6 Paź

Rusza jeździecki sezon zimowy na Hipodromie. W związku z tym od października zawody przenoszą się na krytą ujeżdżalnię – Halę Pomarańczową. Równocześnie, zgodnie z wprowadzoną kilka sezonów temu tradycją, startuje kolejna edycja cyklicznych zawodów halowych JUMP OFF HIPODROM. Zawody te w poprzednich sezonach cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i publiczności.

W poprzednich edycjach JumpOff rozegrano odpowiednio 16 i 17 dni zawodów, w których brało udział średnio 140 zawodników w czasie każdego weekendu. Mimo że były to rozgrywki o randze regionalnej, na starcie stanęli reprezentanci aż 6 województw (mazowieckie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie oraz pomorskie). O popularności JumpOff świadczy również fakt, iż za każdym razem konkursy toczyły się od wczesnych godzin porannych, do późnej nocy. Zawodnicy walczyli o premie finansowe w wysokości 40.000 zł.

Tegoroczna edycja nie przyniesie niespodzianek jeśli chodzi o zasady startowania i możliwość wygrywania nagród. Prawo do klasyfikacji w rankingu pn. Puchar JumpOff Hipodrom, rozgrywanego w ramach halowych zawodów regionalnych (HZRB), mają wszyscy uprawnieni. W czasie cyklu JumpOff zawodnicy mogą wystartować i zbierać punkty w każdej z poniższych rund:
Runda Brązowa w klasie LL
Runda Srebrna w klasie L, L1
Runda Złota w klasie P, P1
Runda Platynowa w klasie N, N1
Runda Bursztynowa w klasie C, C1
Runda Diamentowa w klasie CC,CC1

Za premiowane miejsce w konkursie zawodnicy otrzymują punkty bonifikacyjne, które na koniec rozgrywek są przeliczane na nagrody pieniężne, w związku z tym każdy posiadający punkty odbiera nagrody finansowe.

Zawody to także impreza skierowana do widzów – organizatorzy serdecznie zapraszają rodziny z dziećmi oraz wszystkich, którzy mają ochotę przyjemnie spędzić czas. JumpOff Hipodrom odbywają się na ogrzewanej hali ujeżdżeniowej – Hali Pomarańczowej. Wejść na Halę można od strony Żabianki lub bramą od ulicy Łokietka. Wstęp na zawody jest bezpłatny, a w trakcie trwania całego cyklu na widzów czekać będzie wiele atrakcji dodatkowych.

Pierwsza eliminacja w ramach cyklu JumpOff rozegrana zostanie w dniach 8-9 października, w godz. 8.00 – 19.00. Godziny rozpoczęcia poszczególnych konkursów zostaną podane na stronie organizatora: www.hipodrom.sopot.pl oraz na profilu Hipodromu na facebooku po zamknięciu przyjmowania zgłoszeń.

Kolejne eliminacje cyklu JumpOff odbędą się:
29-30 października 2016
12-13 listopada 2016
25-27 listopada 2016
10-11 grudnia 2016
7-8 stycznia 2017
28-29 stycznia 2017
18-19 lutego 2017
4-5 marca 2017
17-19 marca 2017 (FINAŁ)

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.