Jubileuszowe Regaty w Gdańsku

10 Cze

Jubileuszowe X Regaty o Puchar Mariny to doskonała okazja dla żeglarzy do rywalizacji oraz integracji podczas dwudniowych zawodów. Już od dziesięciu lat cieszą oczy sympatyków żeglarstwa, którzy z gdańskiego Molo w Brzeźnie śledzą zmagania załóg na wodach Zatoki Gdańskiej. Silna obsada regat gwarantuje dużo emocji oraz ciekawą walkę na bojach zwrotnych oraz na mecie, którą widzowie mogą śledzić z plaży lub molo w Brzeźnie. Organizatorem regat jest Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Tegoroczna rywalizacja zostanie rozegrana w dniach 11–12 czerwca 2016.

Trasa wyścigów będzie wytyczona wzdłuż wybrzeża, od molo w Brzeźnie aż do Sopotu. Portem regat będzie przystań jachtowa Marina Gdańsk /ul. Szafarnia/. Zostaną rozegrane w grupach: ORC Club, KWR, OPEN. Regaty posiadają licencję Polskiego Związku Żeglarskiego i są zaliczane do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski, Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz do Pucharu Bałtyku Południowego.

Pierwszego dnia zmagań odbędą się dwa wyścigi. W niedzielę zaś załogi będą ścigać się w jednym, za to wydłużonym aż do 15 mil morskich wyścigu.
sobota – 11 czerwca 2016
11.00 – start pierwszego wyścigu
ok. 13.00 – start drugiego wyścigu
20.00 – koncert szantowy /Marina Gdańsk/
niedziela – 12 czerwca 2016
11.00 – start trzeciego wyścigu
ok. 16.00 – ceremonia zakończenia regat /Marina Gdańsk/

r2

Dodatkowo w sobotę w marinie odbędzie się koncert szantowy. Wystąpią: Marek Majewski, Jolly Roger – Mietek Folk Olsztyn oraz Banana Boats. Początek o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

W regatach startują najlepsi żeglarze z Trójmiasta, woj. pomorskiego, a także reprezentanci Szwecji, Niemiec i Rosji. Niemal każdego roku na liście startowej można znaleźć m.in. kpt. Jacka Chabowskiego, byłego Ministra Sprawiedliwości – prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego, kpt. Konrada Smolenia, kpt. Macieja Polańskiego z JKMW Kotwica Gdynia, kpt. Tomasza Konnaka z JKM Gryf Gdynia, kpt. Czesława Perlickiego z YKP Gdynia, kpt. Lennarta Andreassona reprezentującego Spinddens BK, kpt. Krzysztofa Paula z AKM Gdańsk czy kpt. Jerzego Jankowskiego z JK Stoczni Gdańskiej.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.