„Gdyńskie Poruszenie” rozrusza dzielnice

12 Wrz

„Gdyńskie Poruszenie” przez ostatnie miesiące nabrało rozpędu, jakiego nie powstydziłoby się francuskie TGV. W 2017 roku w darmowych zajęciach sportowych wzięło udział ponad 27 tysięcy osób, a podsumowanie kolejnych 12 miesięcy z pewnością będzie jeszcze bardziej okazałe. 17 września projekt zadebiutuje w dzielnicach.

„Gdyńskie Poruszenie” wystartowało w 2013 roku i od tego czasu przeszło sporą transformację: od pojedynczych treningów w przestrzeni miejskiej do cyklu zajęć sportowych, z których bezpłatnie korzystać mogą wszyscy chętni. Treningi z wyspecjalizowanymi instruktorami cieszą się olbrzymią popularnością, a szeroka oferta przewiduje aktywności dla: dzieci, seniorów, niepełnosprawnych czy młodych rodziców.

Obiekty Gdyńskiego Centrum Sportu codziennie odwiedzają setki spragnionych ruchu i endorfin gdynian, co nie mogło zostać niezauważone.

Cel projektu od początku był jasny. Chcieliśmy ułatwić mieszkańcom dostęp do zajęć oraz edukować ich w zakresie właściwego uprawiania sportu. Minęło pięć lat i okazuje się, że gdynianie pokochali wszelkie formy aktywności. To niezwykle budujące – twierdzi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodaje: – Od teraz chętni będą mogli korzystać z pełnej gamy zajęć w swoich dzielnicach, dzięki czemu poszerzą sportowe horyzonty, nie ruszając się z miejsca zamieszkania.

Od 17 września instruktorzy Gdyńskiego Poruszenia zameldują się w sześciu nowych lokalizacjach. Z bezpłatnych zajęć zumby, jogi czy pilatesu skorzystają mieszkańcy: Obłuża, Grabówka, Cisowej, Karwin, Chwarzna oraz Oksywia, gdzie od trzech lat prowadzony jest bliźniaczy projekt „Oksywskie Poruszenie”.

Zajęcia odbywać się będą w szkołach podstawowych nr 39, 48 oraz 52, a także Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, Przystani Chylońskiej oraz Przystani Śmidowicza 49.

Większa liczba zajęć oznacza większą liczbę osób, które potencjalnie mogą „zarazić się” miłością do sportu, a o to właśnie nam chodzi! „Gdyńskie Poruszenie” udowadnia, że szczęście istnieje i każdy ma je w sobie – trzeba tylko wiedzieć jak je uwolnić – zaznacza instruktorka zumby Monika Tran Van, ambasadorka projektu.

Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia rad dzielnic, które z wielkim entuzjazmem zareagowały na zaproponowaną przez Gdyńskie Centrum Sportu ideę.

To bardzo ważne, aby aktywizować mieszkańców oraz nieustannie stwarzać im nowe możliwości spędzania wolnego czasu, dlatego mam nadzieję, że zajęcia będą cieszyły się zainteresowaniem wszystkich grup wiekowych, od dzieci aż po seniorów – mówi Zenon Roda przewodniczący Rady Dzielnicy Grabówek.

Wszystkie informacje dotyczące „Gdyńskiego Poruszenia” wraz z harmonogramem zajęć znajdują się na stronie gdyniasport.pl w specjalnej zakładce.

Oksywie (Przystań Śmidowicza 49)
Poniedziałek
12–13 Pilates dla seniorów
Środa
17:15–18:15 Joga
Piątek
19–20 Zumba

Obłuże (SP 39 ul. Unruga 88)
Środa
17:30–18:30 Pilates
18:30 –19:30 Zumba dla dzieci
19:30 –20:30 Joga dla seniorów

Grabówek (SP 52 ul. Okrzei 6)
Poniedziałek
19–20 Joga dla seniorów
Wtorek
19–20 Zumba
Środa
19–20 Pilates

Cisowa (Przystań Chylońska ul. Chylońska 237)
Środa
11:30–12:30 Pilates dla seniora
Czwartek
17–18 Zumba dla dzieci
18:15–19:15 Joga

Chwarzno (SP 48 ul. Jowisza 60)
Sobota
16–17 Pilates
17–18 Joga dla seniora

Plan dla Karwin zostanie podany w najbliższym czasie. 

Fot.tyt.: gdyniasport.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.