Biegowy rozkład jazdy 2014

9 Sty

Nowy rok to nowe nadzieje i nowe wyzwania. Dla niektórych noworocznym postanowieniem może być rozpoczęcie treningów biegowych lub zadebiutowanie w zawodach. Ci drudzy nie będą mogli narzekać na brak biegów masowych w Trójmieście.

Już od 20 października 2013 roku na terenie Gdańska oraz Gdyni odbywają się zawody z cyklu zBiegiemNatury. Amatorskie biegi na dystansie pięciu kilometrów będą kontynuowane także w 2014 roku. Kolejny z nich odbędzie się 26 stycznia w Gdyni. Następnie biegacze zmierzą się ze sobą 2 marca w Gdańsku i na koniec cyklu 30 marca ponownie w Gdyni.

Amatorzy biegania z niecierpliwością czekają już na rozpoczęcie kolejnego cyklu Grand Prix Gdyni, obejmującego cztery biegi. Pod względem frekwencji gdyńskie zawody ustępują jedynie imprezom rozgrywanym w Warszawie. W tym roku Skwer Kościuszki wypełni się tłumem rozentuzjazmowanych biegaczy już 8 lutego. Ponownie jak w Biegu Niepodległości, tak i teraz można spodziewać się kilku tysięcy osób na starcie dziesięciokilometrowego Biegu Urodzinowego Gdyni. Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się: 10 maja (Bieg Europejski), 20 czerwca (Nocny Bieg Świętojański) oraz 11 listopada (Bieg Niepodległości).

Swoje biegowe trzy grosze wtrąca również Sopot, gdzie 1 marca odbędzie się trzeci i zarazem ostatni bieg z cyklu Grand Prix Sopotu TIMEX CUP. Na biegaczy czeka trasa o długości ośmiu kilometrów. Natomiast już kolejnego dnia prawdziwa gratka dla miłośników mocnych wrażeń – VIII Bieg Morsów Króla Neptuna. Dla najwytrwalszych do pokonania będzie piętnaście okrążeń po 6,66 km każde. Łącznie da to 100 kilometrów biegu! Poza tym będzie możliwość, aby zmierzyć się z dystansem maratonu lub półmaratonu.

Kolejne długodystansowe bieganie w Trójmieście odbędzie się 15 sierpnia, kiedy to o godzinie 10 biegacze wyruszą z Gdyni w kierunku Gdańska. Będzie to już dwudziesta, jubileuszowa edycja Maratonu Solidarności. Wielkie bieganie w Trójmieście uzupełnia jeszcze wrześniowy Bieg Westerplatte (13.09.2014) na 10 kilometrów. Do licznych imprez biegowych, które odbędą się w 2014 roku w Gdyni, Sopocie oraz Gdańsku można jeszcze doliczyć kilka interesujących biegów w pobliskich miejscowościach (m.in. Tczew, Starogard Gdański, Puck, Władysławowo). Nic, tylko biegać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.