Bayjonn Cup 2018

1 Lut

W ubiegły weekend zakończył się sopocki turniej seniorów w badmintonie. Do nadmorskiego kurortu zjechało ponad 170 zawodników z 3 krajów, a rozgrywki potrwały dwa dni. Organizatorzy dziękują za wsparcie włodarzom miasta, partnerom turniej i publiczności, która wzięła udział w licytacji przedmiotów przeznaczonych na cele statutowe stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Badminton nie jest może specjalnie masowym i popularnym sportem, ale na pewno można
go uprawiać w każdym wieku. Pokazuje też, że grono jego miłośników ma się dobrze, a osób parających się wyczynowo tą piękną i widowiskową dyscypliną sportu jest całkiem sporo.

Zorganizowany już po raz piąty w Sopocie międzynarodowy turniej seniorów – Sopot Bayjonn Cup – zgromadził w ubiegły weekend kilkaset osób w sopockiej Hali Stulecia. W dwudniowych rozgrywkach wzięło udział ponad 170 zawodniczek i zawodników w różnym wieku, reprezentujących Niemcy, Polskę i Rosję. Całkiem liczna publiczność miała okazję kibicować grom męskim, żeńskim, podwójnym i mieszanym, a zmaganiom towarzyszyły żywiołowe reakcje rodzin i przyjaciół zawodników.

Wzorem lat ubiegłych, turniej zorganizował niemal w całości ze środków własnych Andrzej Grzechnik. Na co dzień jest on właścicielem sopockiego butikowego hotelu Bayjonn, ale swój wolny czas poświęca badmintonowi, w którym odnosił zresztą spor sukcesy w zawodach ogólnopolskich. Dzięki zaprzyjaźnionym lokalnym firmom udało się zgromadzić cenne przedmioty, których licytacja przyniosła ponad 2 300 zł. Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie niepełnosprawnej 5-letniej dziewczynki, podopiecznej stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Turniej zorganizowano również dzięki wydatnemu wsparciu i pod patronatem Prezydenta Sopotu.

Jak mówi Grzechnik, w przyszłym roku kolejna edycja turnieju, a punkty w nim uzyskane liczą
się do klasyfikacji zawodniczych. Organizatorzy już teraz zapraszają na Sopot Bayjonn Cup 2019 – na świetnego badmintona i element pomocy potrzebującym, tradycyjnie pod koniec stycznia – a jednocześnie dziękują wszystkim miłośnikom tego sportu. 

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.