1 marca kolejna triathlonowa rywalizacja w Gdańsku

9 Lut

Wielkimi krokami zbliża się piąta edycja Torus Triathlon In Da House, jedynych tego typu zawodów triathlonowych rozgrywanych zimą, pod dachem Alchemii w Gdańsku. W imprezie, która odbędzie się 1 marca, rywalizować będzie 48 sztafet reprezentujących firmy z całego kraju, ponadto 24 zawodników, którzy pokonają dystans indywidualnie. Do obsadzenia zostało zaledwie kilka miejsc.

Potrójna moc!
Zawody TTIDH na stałe wpisały się w już w kalendarze wielu osób – i tych bardziej i mniej związanych z triathlonem. W kolejnej ich edycji na starcie ponownie zobaczymy firmowe sztafety. W skład każdego z 48 zespołów wchodzi 5 zawodników – oprócz pływaka, kolarza i biegacza, także motywator i trener, przy czym w bezpośredniej rywalizacji musi uczestniczyć przynajmniej jedna kobieta. Ścigać się będą na sprinterskim dystansie: 750 metrów do pokonania w wodzie (30 długości basenu w Aquastacji), 20 km na rowerze (rowery wpięte w trenażery, ustawione w hali Sportstacji) oraz 5 km biegnąc na bieżni elektrycznej (także w hali).

Formuła zawodów umożliwia start zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowanym sportowo osobom, jest też doskonałym polem integracji pracowników w środowisku firmowym.

Zapowiada się kolejne święto triathlonu w firmowym wydaniu. Organizując zawody triathlonowe w kompleksie biurowym pragniemy zaktywizować i zintegrować środowisko biznesowe, przyczynić się do wzmocnienia pracy zespołowej oraz zapewnić możliwość przeżycia niesamowitej przygody ze sportem. Ekipy przygotowują się na specjalnie zorganizowanych przez nas treningach pod okiem profesjonalistów – wyjaśnia Natalia Manuszewska z firmy Torus, organizatora TTIDH.

Biznes się integruje
Impreza ma charakter ogólnopolski, choć najwięcej firm reprezentuje trójmiejskie środowisko biznesowe. 

TTIDH to świetne pole do sportowej rywalizacji, ale również networkingu i promocji naszej firmy w bardzo silnym w Trójmieście środowisku IT. W tym przypadku chętnie angażujemy się również we wsparcie osób chorych na stwardnienie rozsiane, które tak, jak my, mają swoje pasje i chcą je rozwijać. Zawody cieszą się dużą popularności wewnątrz naszego zespołu – zawsze jest więcej chętnych, niż miejsc, mimo, że w tym roku wystawiamy 2 sztafety. Wiele osób w naszej firmie trenuje triathlon, jest to więc okazja do przetarcia się przed sezonem, sprawdzenia gdzie jesteśmy w przygotowaniach, ale ponad wszystko fajnej zabawy przy niesamowitym klimacie tej imprezy. Bardzo się cieszę, cieszę, że po raz kolejny weźmiemy w niej udział, bo jest też świetnie zorganizowana – mówi Michał Śreniawa-Pisarski, Nordea Triathlon Team.

Uczestnicy reprezentują przede wszystkim sektor nowoczesnych usług dla biznesu, ale są też firmy doradcze (m.in. z branży nieruchomości), fundusze inwestycyjne, a nawet media.

Jest to już nasz kolejny udział w tej imprezie. Wybierając skład zespołu najpierw wysłaliśmy informację do wszystkich pracowników, następnie podstawowy skład wybraliśmy według kolejności zgłoszeń. Na zawodach pojawimy się z mentorem i trenerem, a także jedną osobą w kategorii tytan, startującą indywidualnie. Od początku stycznia ciężko trenujemy, choć każdy indywidualnie. W ramach pracy domowej zrobiliśmy też analizę wyników z ubiegłego roku, aby wyznaczyć sobie ambitne, acz wykonalne cele na tegoroczny start. Niezmiernie ważny w kontekście naszego udziału w tej imprezie jest również cel charytatywny zawodów – komentuje Oliwia Redłowska z firmy WNS Global Services.

Zwieńczeniem TTIDH for Business 2019 będzie tradycyjne AFTER PARTY IN DA HOUSE dla wszystkich uczestników.

Biznes pomaga
W tym roku cały dochód z opłat wpisowych przeznaczony zostanie na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego (PTSR). Problemy z widzeniem, pamięcią, uczucie silnego zmęczenia, brak sił czy wózek inwalidzki, to codzienność osób dotkniętych SM, których w Polsce jest blisko 50 tys. Choroba najczęściej dotyka osoby młode, które bez odpowiedniej opieki i leczenia nie mogą normalnie funkcjonować w otoczeniu. Dlatego tak ważne jest szerzenie wiedzy na temat tej choroby, jak również wspieranie instytucji takich jak PTSR – to im w tym roku dedykowane będą zawody.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.