Z morza, marzeń i… LEGO

9 Lut

Muzeum Emigracji zaprasza do wspólnego budowania Gdyni z klocków LEGO. W dniu urodzin Gdyni Muzeum Emigracji zaprasza małych gdynian z opiekunami do wspólnej zabawy pamięci i wyobraźni z tysiącami elementów. Gdyński port oraz sieć torów kolejowych i modernistyczne budowle – od gości będzie zależało, co znajdzie się w stworzonym z klocków mieście z morza i marzeń. Urodzinowe budowanie rozpocznie się o 10 lutego o 15.00 w Sali multimedialnej. Na kolejne Muzeum zaprasza w weekend 13-14 lutego od godz. 14.00.

W budowaniu z klocków każdy może znaleźć coś dla siebie, dla jednych będzie grą wyobraźni, dla innych wyzwaniem dla pamięci lub też skrupulatnie realizowanym projektem. Dla wszystkich jednak jest dobrą zabawą. Urodziny Gdyni to świetna okazja, aby połączyć wszystkie te elementy i wspólnie spróbować zbudować miasto tak bliskie jego mieszkańcom.

Muzeum Emigracji przygotowało dla uczestników kilkanaście zestawów klocków LEGO, które umożliwią odtworzenie wszystkich charakterystycznych obiektów na mapie miasta. Które jednak ostatecznie powstaną, zależy już wyłącznie od młodych gdynian z opiekunami, którzy przyłączą się do budowania!

W zabawie mogą wziąć udział wszystkie dzieci od 6 roku życia z rodzicami i opiekunami. W przypadku dużej liczby chętnych o pełnej godzinie następować będzie wymiana uczestników. Wstęp wolny!

Fot.tyt.: LEGO w MEG –  Barbara Ostrowska

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.