Urodziny Leonarda da Vinci w Centrum Nauki EXPERYMENT

14 Kwi

16 i 17 kwietnia, z okazji urodzin Leonarda da Vinci, Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni organizuje specjalny weekend z rodzinnymi atrakcjami. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano! 

Leonardo da Vinci jest niezaprzeczalnie jednym z najsłynniejszych eksperymentatorów w dziejach ludzkości. Wśród zainteresowań i badań „Człowieka Renesansu” znalazły się między innymi takie dziedziny nauki jak: anatomia, aerodynamika, architektura, hydrografia, inżynieria cywilna i wojskowa, matematyka, mechanika czy zoologia. Osiągnięcia da Vinciego potwierdzają, że WARTO EKSPERYMENTOWAĆ, wszystko kwestionować i wnikliwie przyglądać się wszystkiemu co, nas otacza!

16 i 17 kwietnia od 11:00 do 17:00 EXPERYMENT przybliży wszystkim niebanalną i fascynującą postać Leonardo w interaktywny i ciekawy sposób. Wśród atrakcji wydarzenia: pokazy trójwymiarowych machin w technologii rozszerzonej rzeczywistości, warsztaty konstruktorskie pod okiem Edukatorów, gry logiczne i zagadki – „Myśl jak Leonardo!”, a także próba ożywienia wynalazków i testowanie machin.

WARSZTATY KONSTRUKTORSKIE

W specjalnie przygotowanej przestrzeni odwiedzające gdyńskie centrum dzieci będą mogły stworzyć machiny: wojenne, pływające, latające, jeżdżące i przetestować ich sprawność. Na wszystkich uczestników zajęć czeka wyzwanie – próba zburzenia muru zbudowaną na warsztatach katapultą.

ŚCIEŻKA ZWIEDZANIA DLA RODZIN

Niezwykła podróż po wystawie, podczas której goście będą mogli poznać niesamowite historie związane z życiem Leonarda da Vinci oraz sprawdzą swoje umiejętności wykonując kilka fascynujących eksperymentów.

PREZENTACJA I ZABAWA NA „Wirtualnej Wystawie Wynalazków Leonarda da Vinci”

Wirtualna Wystawa działa w technologii Rozszerzonej Rzeczywistości. Dzięki niej każdy może zobaczyć kilkanaście animowanych obiektów przedstawiających urządzenia projektu wielkiego wynalazcy epoki Renesansu. Zaawansowana technologia wprawi w ruch obiekty, które dotąd znane były nam tylko z rysunków.

DAMA Z GRONOSTAJEM MALOWANA PRZEZ GOŚCI

Goście otrzymają fragment obrazu „Dama z gronostajem”, który będą mogli pomalować i wydobyć swoje artystyczne zdolności.

Wszystkie atrakcje w cenie wejścia na wystawę EXPERYMENTU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.