Światowy Dzień Zwierząt według Schroniska Promyk (FOTO)

4 Paź

Sobotnie przedpołudnie na Długim Targu należało do pracowników, wolontariuszy oraz przyjaciół gdańskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt PROMYK. Grupa kilkudziesięciu osób wraz ze swoimi czworonożnymi pupilami, spacerowała po Głównym Mieście w celu zwrócenia uwagi na problem bezdomnych zwierząt.

Data spaceru pod hasłem „Tropem nowego domu” została wybrana nieprzypadkowo. 4. października jest Światowym Dniem Zwierząt. Organizatorzy, postanowili zaprosić na wspólny spacer zarówno osoby, które kiedyś zaadoptowały psa ze schroniska oraz wszystkich miłośników czworonogów i osoby wspierające schronisko. Głównym celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na problem bezdomności zwierząt. – W spacerze wzięły udział cztery psy, które czekają na adopcję, jednak w naszym schronisku, szukających domu zwierząt, jest ponad 300 – podkreśla Grzegorz Zaleski ze schroniska PROMYK.

Najmniejszą szansę na adopcję mają starsze zwierzęta, na szczęście decyzję o przygarnięciu staruszków podejmują także wolontariusze, którzy na co dzień pomagają przy pracach w schronisku. Jedną z takich wolontariuszek jest pani Joanna, która kilka dni temu zabrała do swojego domu 15-letniego kundelka Felusia. – Ludzie często uważają, że pies ze schroniska to coś gorszego i decydują się na zakup w hodowli. Niestety, w tych hodowlach nie zawsze dzieje się dobrze, psy nie są należycie traktowane oraz wychowywane, sprawiają problemy i ostatecznie trafiają do takich placówek, jak nasza. Tym spacerem chcemy udowodnić, że zwierzę ze schroniska może być również najlepszym przyjacielem człowieka i niczym się nie różni od tego, zakupionego u hodowcy. Wiele również dzisiaj ryzykujemy  wystawiamy te psiaki na stres, spacerując w centrum miasta wśród tylu osób, nigdy nie wiemy, jak zwierzę zareaguje. Jednak na szczęście nasi pupile dzielnie znoszą zainteresowanie przechodniów i miejmy nadzieję, że to przyniesie oczekiwane efekty i coraz więcej bezdomnych zwierząt znajdzie długo wyczekiwany dom – dodaje Grzegorz Zaleski.

Wydarzenie „Tropem nowego domu” patronatem objął Klub Motocyklowy „Wild Dogs”, którego członkowie przybyli na spacer wraz ze swoimi psami, rozdawali ulotki oraz zachęcali przechodniów do zainteresowania się losem podopiecznych PROMYKa.

belka-galeria2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.