Sprzątanie świata

14 Wrz

Gdańsk regularnie organizuje inicjatywy wspólnego sprzątania terenów publicznych. Po wiosennym „Wielkim Sprzątaniu Gdańska – Południe”, przyszedł czas na jesienną akcję w innych częściach miasta. W sobotę 16 września od godziny 9:00, w wymienionych niżej lokalizacjach na chętnych do wspólnego oczyszczania miasta będą czekać urzędnicy, służby miejskie oraz harcerze.

Każda osoba, która zdecyduje się wesprzeć akcję zostanie zaopatrzona w worek, rękawiczki oraz mapkę z regulaminem. Przy okazji będzie można się dowiedzieć szczegółów na temat poszerzonego systemu segregowania odpadów, który w Gdańsku będzie obowiązywał od kwietnia 2018 r.

Punkty startowe akcji będą znajdować się w:
– rejonie u zbiegu ul. Havla i Świętokrzyskiej
– rejonie przy ul. Giełguda
– rejonie przy końcu ul. Abrahama
– rejonie przy ul. Czarny Dwór
– rejonie u zbiegu ul. Nowotnej i Sówki

Tuż po wspólnym sprzątaniu serdecznie organizatorzy zapraszają na rodzinny piknik edukacyjny, który odbędzie się przed Centrum Hewelianum. Uczestnicy będą mogli skorzystać z licznych atrakcji, ale również będzie można porozmawiać o gdańskiej gospodarce odpadami, a na dzieci będą czekały zabawy edukacyjne. Impreza potrwa od godz. 11:00 do 17:00.

Gorąco zachęcam do udziału w tego rodzaju inicjatywach miejskich. Po pierwsze wszyscy wspólnie odpowiadamy za stan i wygląd terenów publicznych, a po drugie dopiero uczestnicząc w takiej akcji można zrozumieć, jakie są konsekwencje nieodpowiedzialnego śmiecenia. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby tego typu akcje w ogóle nie były potrzebne. Cieszę się jednak, że mieszkańcy co roku potrafią się zmobilizować, by wspólnie z pracownikami jednostek miejskich zadbać o porządek w swoim najbliższym otoczeniu. W końcu wszyscy jesteśmy gospodarzami Gdańska – wyjaśnia Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej.

Zaangażowanie w akcję zadeklarowało już kilka gdańskich szkół. Ważna informacja! Dzieci biorące udział w wydarzeniu muszą być pod opieką nauczycieli bądź rodziców.

Gdynia również dołącza do sprzątania świata!

Jeśli w swoim otoczeniu widzisz miejsce, które warto sprzątnąć w ramach sąsiedzkiego działania, warto 15 i 16 września przyłączyć się do akcji „Sprzątamy to”. Jej organizator zapewni wszystkim sprzątającym bezpłatne worki i rękawice oraz odbiór i zagospodarowanie zebranych odpadów.

Na stronie www.wyrzucam.to dostępne są formularze, poprzez które koordynator grupy mieszkańców może zgłosić chęć udziału w sprzątaniu. Przy zgłoszeniu należy podać m.in. ilość osób biorących udział w akcji, określić sprzątany teren oraz podać lokalizację miejsca, w którym pozostawione będą worki z zebranymi odpadami.

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta Gdyni pod numerem 58 66 88 488.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.