Rusza cykl warsztatów dla dzieci i rodziców

25 Paź

Wyrażanie miłości, wdzięczności i wzruszenia nie jest łatwe ani dla dorosłych, ani dla dzieci. Na szczęście można nauczyć się rozmawiać o uczuciach. Co więcej, można także – a nawet trzeba – nauczyć się je okazywać. Jak? Tego dowiedzą się Państwo 28 października,  podczas warsztatu „Co mamy dla Mamy”. Zaproszeni eksperci wprowadzą dużych i małych uczestników w tajniki dobrej komunikacji.

Spotkanie odbędzie się w ramach nowego cyklu warsztatów „Mamo, tato, co Ty na to?”, skierowanego do dzieci w wieku 4–7 oraz ich rodziców i opiekunów. Wstęp wolny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego www.swps.pl/strefa-rodzica.

O WARSZTACIE
Na początku zajęć dzieci razem z rodzicami wysłuchają bajki o przygodach żółwia Franklina. Książka „Franklin mówi kocham cię” Paulette Bourgeois i Brendy Clark to uniwersalna historia o okazywaniu miłości i wdzięczności, i o trudnościach, jakie się z tym wiążą. Rodzice wspólnie z psycholog Joanną Banaszczyk będą mogli porozmawiać o tym, w jaki sposób artykułować swoją miłość, aby dzieci potrafiły czerpać z tego siłę. A zarazem nie czuły się przytłoczone uczuciem i potrafiły je odwzajemnić w szczery i spontaniczny sposób. Na miarę swoich możliwości, a nie oczekiwań. Z kolei o tym, czy okazywanie sobie miłości wymaga zrobienia czegoś niezwykłego, czy może w codziennym życiu liczą się proste gesty, słowa i dobre chęci, opowiedzą dzieciom psycholog Katarzyna Janasiewicz-Nowak i pedagog Grażyna Gorycka.

A na koniec i duzi, i mali będą mieli okazję, aby w kreatywny sposób obdarować się nawzajem życzeniami, podziękowaniami lub prezentem-niespodzianką.

Termin i miejsce
28 października 2016 r., godz. 17.00–18.30, sala 106
Uniwersytet SWPS w Sopocie, ul. Polna 16.

PROWADZĄCY
Katarzyna Janasiewicz-Nowak – psycholog, psychoterapeuta, psychotraumatolog. Prowadzi prywatną praktykę. Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Jako Prezes Stowarzyszenia „Zielona Myśl” współtworzy od ponad 12 lat świetlicę socjoterapeutyczną na Płycie Redłowskiej, a od 6 lat pracuje jako psychoterapeuta w Punkcie Pomocy Psychologicznej dla rodziców niemowląt i małych dzieci „Początek w Rodzinie”. Powadzi szkolenia oraz warsztaty dla rodziców, pracowników instytucji zajmujących się pomocą dzieciom i ich rodzinom.

Grażyna Olczyk-Gorycka – mgr pedagogiki, neurologopeda, członek Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Od lat związana z Zespołem Szkół nr 13 w Gdyni, gdzie prowadzi zajęcia terapii dysleksji oraz terapię logopedyczną dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.
Joanna Banaszczyk – psycholog, psychoterapeuta, seksuolog. Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną w Gabinecie Terapii Psychologicznej i Seksuologicznej w Gdyni. Pracuje w nurcie psychoterapii psychodynamicznej. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dzieci i dorosłych oraz psychoedukacją z zakresu przeciwdziałania przemocy, umiejętności komunikacyjnych oraz edukacji seksualnej.

ZGŁOSZENIA
Kontakt: Joanna Walczak, Koordynator Strefy Rodzica w Sopocie, tel. 58 721 46 66, tel. 694 441 739, e-mail: strefarodzica.sopot@swps.edu.pl.

Jak wziąć udział?
Aby wziąć udział w wykładzie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorem programu jest Urząd Miasta – Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.