„Po kłębku do nitki” czyli jak zbudować własny styl w projektowaniu

7 Maj

Jakie są obecne trendy w projektowaniu? Jak zbudować swój niepowtarzalny styl?
Już w najbliższy weekend 9-10 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia projektanci Jan Bajtlik oraz Syfon Studio opowiedzą o współczesnych tendencjach i własnych doświadczeniach, a także zmierzą się z tematem indywidualnego sposobu projektowania. Centrum Designu Gdynia zaprasza do gorącej dyskusji!

W ramach sobotniego wykładu „Po kłębku do nitki” uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie trendy panują obecnie w projektowaniu. Będzie to również okazja do dyskusji na temat różnych stylów – od opartego na proporcjach, tzw. gridach i matematyce (Swiss Design, Bauhaus, Szkoła Międzynarodowa) aż po projektowanie czerpiące z tradycji malarskich (Polska Szkoła Plakatu, tradycje hipisowskie, punkrockowe w projektowaniu, David Carson, Wolfgang Weingart). Projektanci podpowiedzą jak tworzyć odrębny, rozpoznawalny styl w oparciu o bieżące kierunki w branży.

Podczas warsztatów podjęta zostanie próba znalezienia właściwej korelacji pomiędzy tym, co ustawione a co namalowane. Młodzi adepci sztuk graficznych stworzą plakaty odpowiadające na hasło: zakaz pływania. Dwudniowe wydarzenie dedykowane jest młodym grafikom stawiającym pierwsze zawodowe kroki, studentom kierunków związanych z projektowaniem graficznym oraz amatorom zainteresowanym tematem.

O prowadzących:

Jan Bajtlik projektuje m.in. książki dla dzieci, plakaty, ilustracje oraz prowadzi warsztaty typograficzne dla najmłodszych. Ilustrował między innymi w Time Magazine, The New York Times i Gazecie Wyborczej.

Syfon Studio założyli Urszula Janowska i Filipa Tofil. Zajmują się interakcją wizualną. Ich prace były nagradzane m.in: na Biennale Plakatu w Boliwii, w konkursach Projekt Roku 2013 i Galeria Plakatu AMS oraz na ISPC Skopje i Poster Festival Ljubljana.

klebek

Program:
Wykład | 9 maja 2015 | 11:00 – 12:30 | Laboratorium Innowacji Społecznych (wstęp wolny)
Warsztat | 9-10 maja | Prototypownie PPNT Gdynia (zapisy zakończone)

Miejsce:

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia (Budynek IV) Al. Zwycięstwa 96/98 (SKM Gdynia Redłowo)

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.