Odbiór choinek z altan śmietnikowych do 15 lutego

3 Sty

Po zakończonym okresie świątecznym żywe drzewka, które ozdabiały nasze domy są już zazwyczaj wynoszone do altanek śmietnikowych. Jak należy je właściwie przygotować do odbioru?

Choinki w okresie od 2 stycznia do 15 lutego należy pozostawić przy altanach śmietnikowych/punktach gromadzenia odpadów w dniu poprzedzającym wywóz odpadów mokrych.

Terminy odbioru odpadów mokrych w danych dzielnicach Gdańska można sprawdzić na stronie czystemiasto.gdansk.pl/chapter_76347.asp.

Odbiory w poszczególnych dzielnicach odbywają się zazwyczaj dwa, trzy razy w tygodniu, dlatego warto sprawdzić wcześniej, na jaki przypadają dzień, by drzewko długo nie stało w miejscach gromadzenia odpadów.

Choinka musi być bez ozdób, nie należy jej pakować do dodatkowych opakowań foliowych czy kartonowych.

Nie należy wrzucać choinki do pojemnika na śmieci, a zostawić przy altanie śmietnikowej lub w punkcie gromadzenia odpadów.

Zarządcy budynków wielolokalowych mają możliwość zamówienia specjalnego kontenera na odpady zielone u firmy SUEZ obsługującej wywóz śmieci. Wówczas termin podstawienia, warunków gromadzenia drzewek i odbioru kontenera jest ustalany indywidualnie.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.