#KrewChallenge

14 Mar

Dosłownie poleje się krew – i to wyłącznie w dobrym celu! Rugbiści Arki Gdynia rozpoczynają własny „challenge” w mediach społecznościowych, w którym nominują inne drużyny sportowe do… oddawania krwi. Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn rugby w Polsce na początek rzuca wyzwanie szczypiornistom Spójni Gdynia, Klubowi Sportów Walki ze Szczecinka oraz nauczycielom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 na Dąbrowie.

Ta akcja ma być wyjątkowa. W mediach społecznościowych krążyła już na przykład skierowana do chorych na stwardnienie zanikowe boczne #IceBucketChallenge, w której nominowani wylewali na swoje głowy kubły lodu, teraz… poleje się krew. Na szczęście w specjalistycznych autobusach i miejscach do tego wyznaczonych. Rugbyści Arki Gdynia chcą udowodnić, że prawdziwi sportowcy nigdy nie unikają wyzwań i podczas ostatniej zbiórki krwi pod Urzędem Miasta zainaugurowali we współpracy z PromoRugby nową akcję – #KrewChallenge.

Wideo z pierwszymi nominacjami już pojawiło się na facebooku rugbystów, a do zabawy zapraszają swoich rywali zza miedzy, RC Lechię Gdańsk.

Rozpoczynamy krwawy challenge! Wiele było już takich akcji, ale ta będzie naprawdę wyjątkowa. Jako pierwsza ekipa chcielibyśmy nominować cztery drużyny. Rugby Club Lechia Gdańsk – na naszych meczach już nie raz lała się krew, teraz jest szansa, żeby polała się w szczytnym celu – zapowiadają na filmiku zawodnicy RC Arka Gdynia.

Materiał przygotowany przez RC Arka Gdynia

Kolejne nominowane przez nich ekipy to KSW Szczecinek, drużyna piłkarzy ręcznych Spójni Gdynia i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 na Dąbrowie.

Zasady są proste. Żeby akcja nabrała tempa, wszyscy muszą podzielić się w mediach społecznościowych dowodem na to, że dobrowolnie oddali krew, organizując wspólną akcję (z zawodnikami, kibicami, działaczami itd.) – tak, jak zrobili to rugbyści Arki. Później każdy z nominowanych przekazuje wyzwanie następnej drużynie lub grupie. Na razie wszystko ma skupiać się głównie na klubach sportowych, bo to poczynania zawodowych sportowców są często przykładem dla innych.

Jako pierwsi krew oddali trener i sześciu zawodników RC Arka Gdynia – mówi Daniel Bartkowiak, członek zarządu i zawodnik Rugby Club Arka Gdynia. – Wspólnie z Grzegorzem Nagórniewiczem z PromoRugby stwierdziliśmy, że było już sporo charytatywnych challenge’ów, ale nie wszystkie pozostawiały po sobie fizyczną pomoc potrzebującym. Uznaliśmy, że wyzwanie, w którym ludzie będą oddawać krew będzie super inicjatywą i na pewno pomoże potrzebującym – wyjaśnia założenia akcji.

Jako pierwszy życiodajny płyn oddał właśnie Dariusz Komisarczuk – aktualnie trener RC Arka Gdynia, a w przeszłości jeden ze współzałożycieli klubu i uznany zawodnik reprezentacji Polski. To ma być dopiero początek znanych nazwisk, które podzielą się krwią z potrzebującymi. Na razie najciekawiej prezentuje się wyzwanie rzucone przez gdyńskie „Buldogi” lokalnym rywalom – rugbystom Lechii Gdańsk.

Rugbiści to nie tylko sportowcy, ale ludzie o wielkich sercach, świadomi potrzeby pomagania innym. Jestem przekonany, że odpowiedzą – mówi Daniel Bartkowiak.

Celem akcji, jak podają pomysłodawcy, jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w dziedzinie ochrony życia i zdrowia oraz udzielenie wsparcia społecznego. Aktywność wyzwania ma być widoczna w mediach społecznościowych, rozgłośniach radiowych, telewizyjnych spotach, czy na łamach gazet. Więcej informacji na www.krewchallenge.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.