I Festiwal Trójmiejskich Improwizatorów „Podaj Pagaj”

2 Lis

7 listopada startuje pierwsza edycja imprezy pod hasłem „Podaj Pagaj”. Przed uczestnikami wydarzenia 2 dni improwizowanej uczty w wykonaniu Trójmiejskich improwizatorów z grup: Abordaż, Grupa GIT, Histeria, ImPerwersja, Improskład, ImproVizja, MOVIEmy, Peleton, W Trzech Osobach. To, co zadzieje się na scenie, może zależeć właśnie od Ciebie! 

W sobotnich spektaklach (07.11) w Ratuszu Staromiejskim wystąpią pomieszani improwozatorzy trójmiejskich grup. Formaty występów przygotowane są przez Wojciecha Tremiszewskiego, Małgorzatę Różalską oraz Kubę Śliwińskiego.

O godzinie 18.00 rozpocznie się show Wojciecha Tremiszewskiego i gości zatytułowane „Strzelby Czechowa 2”. Dodatkowo, w spektaklu pt. „Efekt Motyla” zaprezentuje się Małgorzata Różalska. Show Kuby Śliwińskiego i gości pt. „Rozpiździel Śliwki” rozpocznie się o godzinie 20:30. To spektakl, w którym rządzi Jego Imperatorowość Śliwka, a aktorzy wykonują jego zachcianki z najwyższą możliwą dozą kreatywności.

O 23.00 rozpocznie się ParaImpro Olimpiada, czyli happening towarzysko-rozrywkowy o znamionach impro, konkursu i knajpianej atmosfery. Trójmiejskie grupy zetrą się w idiotycznych paraimprowych zadaniach, a oceniać je będzie niekompetentne jury.

Drugi dzień fetiwalu (08.11) rozpocznie się o godzinie 11.00. Na uczestników czeka ImproWarsztat (prowadzenie Magdalena Bochan-Jachimek i Ewa Czernowicz).
Jeśli podczas oglądania występów improwizowanych zastanawiasz się, jakby to było pobawić się aktywnie w improwizatora, to warsztat pozwoli Ci poznać podstawowe zasady impro, kilku gier i ich reguł. – Żeby zapisać się na warsztat napisz na maila ewa.czernowicz@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona – informują organizatorzy. – Warsztat jest adresowany do osób, które nie mają żadnego doświadczenia w improwizacji na scenie. Na warsztat zapraszamy osoby, które ukończyły 18 lat. Wstęp: 10 zł płatne przed warsztatem – dodają.

Po zakończonych warsztatach, o 17:00 rozpoczną się „Targi gier”, czyli show bazujące na krótkich formach impro. Wystąpią: Imperwersja, Moviemy, Improvizja, Git i Stare Konie (składkowy skład byłych Kompanów).

O 20.00 rozpocznie się Benefis Kogoś Tam, czyli shoł Szymona Jachimka z gośćmi.
Ktoś Tam na początku nie wiadomo kim jest. Ale z kolejnym kawałkiem rozmowy, kolejną improwizowaną piosenką o nim samym, kolejnym fragmentem jego barwnego życia, powstaje konkretniejszy byt. Starego, śpiewającego Kogoś Tam zagra Szymon Jachimek. Sceny z jego życia zaimprowizują aktorzy trójmiejskich grup. Całości z dużych dłoni spróbuje nie wypuścić prowadzący – Wojciech Tremiszewski.

Bilety i karnety (15/50 zł) do nabycia za pośrednictwem strony internetowej www.kupbilecik.pl oraz na godzinę przed wydarzeniem, w Ratuszu Staromiejskim (ul. Korzenna 33).

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.