Hity gdyńskich aukcji WOŚP

11 Sty

Kolacja z Januszem Palikotem, koszulka z „Ucha Prezesa” z autografem, płaskorzeźba z wizerunkiem Karola Śliwki autorstwa gdyńskiego Bansky’ego, rejs legendarnym jachtem „Copernicus” czy możliwość zostania na jeden dzień… bibliotekarzem. To tylko niektóre z przedmiotów i wydarzeń wystawionych na aukcję, z której dochód wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Część rzeczy można już licytować poprzez portal Allegro. Pozostałe będzie można zdobyć w trakcie finału 12 i 13 stycznia. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę na gdyńskich aukcjach WOŚP.

Już tylko kilka dni dzieli nas od finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy pieniądze na sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Akcje można wesprzeć, licytując fanty w trakcie aukcji w siedzibach sztabów podczas finału 12 i 13 stycznia, lub nie zwlekać i już teraz wziąć udział w licytacjach na portalu Allegro.

Gdynia to miasto nierozerwalnie związane z morzem, dlatego nie dziwią licytacje rejsów po Zatoce Gdańskiej. Zwycięzca pierwszej z nich będzie mógł (razem ze znajomymi, bo miejsc jest łącznie 6) wybrać się w jednodniowy rejs na pokładzie jachtu „Copernicus”, uczestnika pierwszych załogowych regat dookoła świata w latach 1973 – 1974. Drugi rejs to okazja, żeby zobaczyć Trójmiasto od zupełnie innej strony. 4 osoby na pokładzie jachtu „Ikar” będą miały możliwość obejrzeć gdańską starówkę, Rezerwat Ptasi Raj czy wyspę Sobieszewską z perspektywy wody.

 

Jedną z ciekawszych propozycji w tym roku jest płaskorzeźba z wizerunkiem Karola Śliwki, wykonana przez gdyńskiego artystę o pseudonimie Tewu. To unikalna okazja, tym bardziej, że powstały tylko 3 takie egzemplarze, z czego jedna trafiła do samego mistrza. Przypomnijmy, zmarły w zeszłym roku Karol Śliwka był wybitnym projektantem, autorem wielu kultowych znaków graficznych, w tym PKO Banku Polskiego, Instytutu Matki i Dziecka, Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad czy Biblioteki Narodowej.


Kochasz czytać? Uwielbiasz przechadzać się między regałami? Marzysz, by zamieszkać wśród książek, a może zastanawiasz się, jak wygląda praca bibliotekarza od kuchni? Dzięki aukcji Biblioteki Gdynia masz szanse zostać… bibliotekarzem. Zwycięzca licytacji będzie mógł towarzyszyć zespołowi jednej z filii przez cały dzień i zobaczyć, jak wygląda prawdziwa praca w bibliotece.

fot. Igor Nizio

Podobnie, jak w zeszłym roku akcję WOŚP w Gdyni wspiera Janusz Palikot. Były polityk, biznesmen i filozof, zaprosi zwycięzcę na osobiście ugotowaną kolację i degustację wyselekcjonowanych piw z małopolskiego browaru regionalnego. Do zdobycia również przedmiot wystawiony przez innego rozpoznawalnego polityka. Były prezydent Słupska Robert Biedroń w tym roku przekazał koszulkę piłkarską reprezentacji WOŚP, w której rozegrał mecz charytatywny z zespołem TVN.

Spośród wielu licytacji fani sportu także znajdą coś dla siebie. Piłka z autografami zawodników, zdobywcy Superpucharu Polski Skry Bełchatów może trafić w ręce szczęśliwca, który do końca finału WOŚP zaproponuje najwyższą kwotę za ten unikatowy przedmiot. Kibice Arki Gdynia też będą mieli szansę zdobyć wyjątkowy fant. W tym roku licytowana jest koszulka meczowa, w której występowali zawodnicy podczas finału Pucharu Polski w 2018 r. Koszulka zawiera autografy drużyny.

Na internetowej aukcji nie mogło też zabraknąć przedmiotów przygotowanych przez Uniwersytet Morski. W tym roku licytować można m.in. wykonaną ręcznie, unikatową lampę utrzymaną w industrialnym stylu. Pracownicy i studenci Wydziału Mechanicznego do jej produkcji użyli dekoracyjnej żarówki, ozdobnego abażuru i… tłoka silnika.

Kolejną licytacją wzbudzającą duże zainteresowanie internautów – i to niemal takie jak serial, z którego pochodzi, to koszulka z „Ucha Prezesa” wraz ze zdjęciem i autografem Pawła Koślika, czyli serialowego Adriana.


Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera również Wojciech Modest Amaro. Znany w całym kraju kucharz, juror programu Top Chef i zdobywca pierwszej gwiazdki Michelin’a w Polsce przekazał na gdyńską aukcję swój fartuch wraz z autografem.

To oczywiście tylko niektóre przedmioty, wystawione na aukcję gdyńskiego WOŚP. Do sztabów wciąż napływają nowe rzeczy. Jeżeli chcesz wspomóc tegoroczną akcję w ten sposób, wystarczy, że zgłosisz się do jednego z nich poprzez strony: sztab YMCA, sztab w Teatrze Miejskim oraz sztab In gremio.

Oprócz dostępnych już aukcji internetowych wiele ciekawych przedmiotów pojawi się również podczas aukcji „na żywo” w siedzibach sztabów gdyńskiego WOŚP i ich partnerów. W sobotę, 12 stycznia w Centrum Riviera chwilę po godz. 16.00 licytację poprowadzi prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. Do zdobycia m.in. pamiątki z autografami Lecha Wałęsy, Filipa Chajzera czy zawodników Arki Gdynia. Również w sobotę od godz. 16.00 w Galerii Szperk odbędzie się licytacja, którą na początku poprowadzi wójt Gminy Kosakowo, aby o godz. 17.00 oddać mikrofon Wojciechowi Szczurkowi, prezydentowi Gdyni. Tego dnia aukcje odbędą się także w Centrum Handlowym Batory.


W niedziele, 13 stycznia największa licytacja odbędzie się w sztabie WOŚP zlokalizowanym w budynku Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza. Tam do zdobycia m.in. opublikowane w 1875 r. hiszpańskojęzyczne wydanie „Don Quijote de La Mancha” czy piłka nożna z podpisem Roberta Lewandowskiego z Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – EURO 2012, przekazana przez senatora Sławomira Rybickiego. Początek aukcji godz. 18.00. Wartościowe przedmioty będzie można licytować również w restauracji Róża Wiatrów. W godz. 10.00-20.00 można powalczyć m.in. o złote serca, vouchery do hoteli, zaproszenia do restauracji i kawiarni, wycieczki Stena Line, czy niespodzianki od Arki Gdynia.

Przypomnijmy, w tym roku Gdynia gra z Orkiestrą cały weekend 12-13 stycznia.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.