678 metrów w lodowatych wodach Bałtyku!

19 Mar

 W sobotę, 17 marca, Piotr Biankowski – pływak zimowy – popłynął na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda w zimowych wodach Zatoki Gdańskiej. Dzięki jego niezwykłemu wyczynowi udało się zebrać ponad 30 tysięcy złotych na działalność programów Fundacji. Nigdy wcześniej tak wyjątkowe przedsięwzięcie nie było zrealizowane w celach charytatywnych.

W sobotę w basenie portowym w Gdyni zgromadziły się rzesze fanów sportów ekstremalnych, aby kibicować Piotrowi Biankowskiemu. O 11:00 Piotr zanurzył się w lodowatym Bałtyku, aby w kilkanaście minut przepłynąć niemal 700 metrów kraulem. To wszystko, aby zebrać pieniądze dla Fundacji Ronalda McDonalda!

Ten niezwykły projekt objęty został patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdynia.
Piotr Biankowski to pochodzący z Pomorza sportowiec ekstremalny, świeżo upieczony Wicemistrz Świata w Zimowym Pływaniu na 450 metrów stylem dowolnym.

O Fundacji
„Aby rodzina mogła być razem” – to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda należącej do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Jej programy są realizowane dzięki wsparciu szeregu firm, osób prywatnych, samorządów i wolontariuszy. Skala tych działań obejmuje całą Polskę. W centrum uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz wsparcie dla rodziny w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.