1. urodziny Gabrysi, alpaki z Małego ZOO

29 Wrz

30 września 2017 sławna już alpaka Gabrysia z Małego ZOO obchodzić będzie swoje pierwsze urodzinki! Goście zaproszeni są  na godzinę 12.00. Opiekunka alpaki, pani Sabina, podzieli się plotkami i ciekawostkami z codziennego życia swojej podopiecznej.

Zwierzątko dostanie warzywny tort urodzinowy. W tym dniu nie zabraknie też specjalnych quizów dedykowanych najbliższym krewniakom alpaki, czyli przedstawicielom wielbłądowatych. – Serdecznie zapraszamy na rodzinną wyprawę do ZOO. Tego dnia Małe ZOO będzie czynne w godzinach 11:00 – 16:00. Natomiast Gdański Ogród Zoologiczny czynny jest przez cały rok, także w soboty, niedziele i we wszystkie święta! – zachęca Malwina Spandowska, specjalistka ds. marketingu.

Ciekawostki o alpakach:
Alpaki to wzbudzające powszechną sympatię, urodziwe zwierzęta, które w Ameryce Południowej hodowane są w stanie półdzikim. Żyją na pastwiskach położonych na poziomie 4000-4700 m n.p.m. Alpaka została udomowiona przez Inków. Z bardzo delikatnej wełny alpaki (włos ma średnicę 12-28 mikrometra) produkuje się wysokiej klasy odzież i koce. Umaszczenie alpaki jest bardzo różne – od białego, po brązowo-czarny, niekiedy z białymi i brązowymi łatami.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.