Wydawnictwo Oskar prezentuje: „Jerozolima. Miasto i ludzie” (KONKURS)

6 Paź

Jerozolima – święte miasto trzech religii, punkt odniesienia dla wyznawców chrześcijaństwa, islamu i judaizmu, największe miasto Izraela. Tyle mówią podręczniki, ale wyłaniający się z nich obraz Ziemi Świętej jest niepełny. Szersze spojrzenie na to niezwykłe miejsce proponuje Marek Suchar w książce pt. „Jerozolima. Miasto i ludzie”, która niedawno ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Oskar. Weź udział w naszym konkursie i wygraj egzemplarz tej fascynującej opowieści! 

W swojej najnowszej, trzeciej już książce poświęconej Jerozolimie, autor prowadzi nas do miejsc rzadziej odwiedzanych przez turystów. Czytelnik trafia z nim razem na Polski Cmentarz, schodzimy do podziemi syryjskiego klasztoru, zwiedzamy pustelnię prawosławnego mnicha na Górze Oliwnej, krążymy po zaułkach urokliwej dzielnicy Nachlaot i targowisku Machane Yehuda, tropimy ślady wybitnych mieszkańców Jerozolimy.

Święte Miasto poznajemy również poprzez spotkania i rozmowy z jego mieszkańcami. Autor nie cofa się przed stawianiem pytań dotyczących trudnej teraźniejszości Jerozolimy. Książka „Jerozolima. Miasto i ludzie” to opowieść będąca wyrazem fascynacji miastem, jego przeszłością i dniem dzisiejszym, napisana z pasją i rzadką znajomością tematu, zainteresuje zarównotych, którzy z sentymentem wspominają swój pobyt w Świętym Mieście, jak i tych, którzy dopiero się tam wybierają.

Marek Suchar to z wykształcenia psycholog, z zamiłowania pisarz. Zajmuje się doradztwem personalnym i wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest również dyplomowanym przewodnikiem po Ziemi Świętej i absolwentem studiów podyplomowych z historii, geografii i archeologii biblijnej w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej. Jest także autorem reportaży z podróży po Izraela zamieszczanych w prasie podróżniczej. W 2010 roku wydał tomik wierszy „Niesprawdzone hipotezy”.

„Mówi się o niej: magiczna, fascynująca, jedyna w swoim rodzaju. Ci, którzy z niej wracają, przywożą pod powiekami obrazy miejsc nie dających się łatwo zapomnieć. Dla większości z nich, niezależnie od tego, czy są chrześcijanami, muzułmanami, czy żydami, wizyta w Jerozolimie to również głębokie przeżycie religijne. Dlatego nazywa się ją Świętym Miastem. Jej życie toczy się w równoległym rytmie monoteistycznych pobożności, które mimo wszelkich, nieraz dramatycznych różnic i konfliktów dzielących ich wyznawców współistnieją tu jakoś na co dzień obok siebie. I choćby już z tego tylko powodu Jerozolima jest jedyna w swoim rodzaju. Ale nie tylko z tego powodu. Również dlatego, że chyba nigdzie indziej na świecie nie przeżywa się w tak namacalny sposób kontaktu z historią. Spacer po znanych nam z opisów biblijnych miejscach zdarzeń sprzed dwóch, a nawet trzech tysięcy lat – gdzie indziej coś takiego mogłoby nam się wydarzyć?” – fragment książki „Jerozolima. Miasto i ludzie”.

Zrzut ekranu 2015-09-23 o 14.11.51

UWAGA: Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj egzemplarz książki „Jerozolima. Miasto i ludzie”!

Jak nazywają się inne publikacje książkowe Marka Suchara poświęcone Jerozolimie?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do wtorku (13 października) do godziny 12.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – JEROZOLIMA. MIASTO I LUDZIE. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani z listy nadesłanych wiadomości zawierających poprawną odpowiedź.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 13 października, do godziny 12.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Oskar Sp. z o.o., które zostało zarejestrowane w dniu 6 października 1993 r. Oficyna publikuje przede wszystkim książki popularnonaukowe, głównie o tematyce gdańskiej, kaszubsko-pomorskiej i morskiej. Jest również uznanym edytorem polskiej i obcej literatury pięknej. Wydaje w Polsce utwory literackie Güntera Grassa. Od początku wznawia utwory literackie popularnej polskiej pisarki Stanisławy Fleszarowej-Muskat. W ciągu ponad 19 lat działalności wydali prawie 250 tytułów o łącznym nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.