,,Świat nieprzerwany”. Spektakl słowno – muzyczny z recytacjami Wojciecha Wysockiego

28 Kwi

Fundacja Alegoria Kultury zaprasza 4 maja do sali teatralnej NOT na spektakl słowno–muzyczny pt. ,,Świat nieprzerwany”. Widowisko ociera się o problematykę dotykającą ludzkość od wieków– poprzez cały wiek XX aż po czasy współczesne – nie tylko jeśli chodzi o warstwę dosłowną – czyli o wojny i konflikty zbrojne – ale też o warstwę społeczną. Ludzie przecież zawsze o coś walczyli – nawet jeśli to była walka wewnętrzna. Aspekt psychologiczny odgrywa w tym przedsięwzięciu ogromną rolę.

Widowisko składa się z precyzyjnie dobranych poezji zapisanych w kanonach i sercu światowej literatury. Usłyszeć będzie można poezje m.in. Cz. Miłosza, S. Barańczaka czy Z. Herberta. W mistrzowski sposób recytować będzie polski aktor filmowy i teatralny Wojciech Wysocki – znany z bardzo charyzmatycznego podejścia do sztuki recytacji.

Poezje przeplatane będą energetycznymi piosenkami w konwencji soft – rockowej – w wykonaniu zespołu PIRAMIDY – znanego z koncertów radiowych i telewizyjnych i niebanalnego repertuaru.

Spektakl słowno–muzyczny ,,ŚWIAT NIEPRZERWANY” tworzy zamkniętą historię świata XX i XXI wieku – od wybuchu II wojny, przez czasy żelaznej kurtyny, Okrągłego Stołu aż po ataki terrorystyczne na World Trade Center i wojnę na Ukrainie. Szczególne miejsce w tej historii świata odgrywa ,,kraj nad Wisłą”, ze wszystkimi dramatami, które w ciągu XX wieku nań przypadły.

W spektaklu biorą udział:
Wojciech Wysocki – recytacje
Piotr Kajetan Matczuk – śpiew, instrumenty klawiszowe
Dawid Lipka – trąbka
Piotr Augustynowicz – gitary
Tomasz Imienowski – bas
Tomasz Paszko – perkusja

Koproducentem spektaklu jest Fundacja Alegoria Kultury, dzięki której w Gdańsku odbędzie się pierwszy, jeszcze przedpremierowy jego pokaz. Spektakl będzie objęty rejestracją telewizyjną.

Wojciech Wysocki – aktor teatralny i filmowy w 1976 r. ukończył warszawską PWST Występował w wielu teatrach warszawskich:Współczesnym, Północnym, Teatr Scena Prezentacje, Dramatyczny, Komedia, Rozmaitości, Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Kompania Primavera, Rampa na Targówku, i innych miastach. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, ponad czterdzieści filmowych. Jest znakomitym recytatorem i wykładowcą cyklicznych poetyckich warsztatów i spotkań.
Brał udział w radiowych serialach „Matysiakowie” i ,,Motel w pół drogi„. Zagrał też pułkownika Andrzeja Szawłowskiego, skorumpowanego oficera UOP-u w kultowym serialu „Ekstradycja” (1 i 2 seria), a obecnie między innymi ogromną popularność przynosi mu rola doktora Mieczysława Wezóła w serialu „Ranczo”.

Piotr Kajetan Matczuk – wykonawca i autor piosenek. Nagrał własne płyty: ,,Rozmowa z piramidami” (2012) oraz ,,Nasz Wysocki” (2013), DVD ,,Bardowie epoki PRL„, oraz zagrał sesyjnie na płytach: Łukasz Majewski ,,Mężczyzna z zakolami„, Marian Opania ,,Fascynacje„, Krzysztof Tyniec ,,Dopokąd„. Współorganizator i producent wielu festiwali i imprez muzycznych. Z zespołem koncertował w Polsce i w Europie, np. w Berlinie, w Hadze, w Monachium, we Frankfurcie, w Kolonii, na terenie Dowództwa Sił Zbrojnych NATO, w Luksemburgu, a w 2014 roku zagrał w Berlinie na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego.

Spektakl odbędzie się 4 mają 2015 r o godz. 19,00 w sali teatralnej NOT-u.
Bilety w kasie NOT-u tel: 791 731 224
I miejsce 75 zł, II miejsce 35 zł

Dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku zniżki: I miejsce 40 zł, II miejsce 35 zł

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.