„Na górskich szczytach” w PFB

5 Gru

Jeden z najbardziej lubianych polskich dyrygentów – Marek Pijarowski – powraca do Filharmonii Bałtyckiej. 9 grudnia 2016 r. poprowadzi wyjątkowy koncert, którego wysłuchanie będzie nie lada przyjemnością dla tych, którzy tęsknią za widokiem ośnieżonych, roziskrzonym słońcem górskich szczytów.

9.12 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej usłyszą Państwo niezwykły program. W Sali Koncertowej PFB zagra Orkiestra Symfoniczna PFB. Wraz z trójką niezwykle utalentowanych solistów: koncertmistrzem Mannheimer Philharmoniker Krzysztofem Karpetą na wiolonczeli, argentyńską gwiazdą kameralistyki José Gallardo na fortepianie i koncertmistrzem PFB Robertem Kwiatkowskim na skrzypcach Orkiestra wykona rzadko grany Koncert potrójny na fortepian, skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę C-dur op. 56 Ludwiga van Beethovena.

Robert Kwiatkowski
Robert Kwiatkowski

 

W programie znalazła się także Symfonia fantastyczna op. 14 Hectora Berlioza. Te niezwykłe utwory pozwolą zgromadzonym melomanom na chwilę oddechu i oderwania się od rzeczywistości, aby spokojnie wejść w okres Bożego Narodzenia. Nagradzanych i docenianych na całym świecie artystów poprowadzi sam Marek Pijarowski, należący do grona najwybitniejszych polskich dyrygentów.

Koncertowi towarzyszy tematyczna wystawa – 11 grudnia mija bowiem 140. rocznica urodzin kompozytora i taternika, jednego z prekursorów górskiej fotografii: Mieczysława Karłowicza. Wystawę malarstwa górskiego Ryszarda Kowalewskiego można obejrzeć przed koncertem i w przerwach we foyer głównym.

Krzysztof Karpeta - fot. Łukasz Rajchert
Krzysztof Karpeta – fot. Łukasz Rajchert

 

Bilety na to wydarzenie są do nabycia w kasach PFB i online.

Fot.tyt.: Marek Pijarowski/Lucyna Lewandowska.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.