Dziadek do orzechów na dużym ekranie (KONKURS)

9 Gru

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, 12 grudnia o godzinie 18.00, Multikino zaprasza na projekcję baletu „Dziadek do orzechów” z legendarnego Teatru Maryjskiego w Petersburgu. Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na pokaz!

Kiedy Aleksander Dumas (ojciec) przeczytał „Dziadka do orzechów i króla myszy” E.T.A Hoffmanna, nazwał go „najpiękniejszą baśnią” i natychmiast przetłumaczył ją na język francuski. Właśnie tę wersję przeczytali kompozytor Piotr Czajkowski oraz choreograf Marius Petipa. W ten sposób powstał słynny balet – prawdopodobnie najpopularniejszy tytuł baletowy świata – którego premiera odbyła się w 1892 w Teatrze Maryjskim w Petersburgu i natychmiast podbiła serca widzów.

12 grudnia br. widzowie w Multikinie będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w pokazie zrealizowanego z rozmachem pierwszego nagrania w technologii 3D. Nagranie zostało zrealizowanie w 2011 roku, również w Teatrze Maryjskim w Petersburgu.

Teatr Maryjski w Petersburgu to teatr opery i baletu znajdujący się w Petersburgu. Pod obecną nazwą w latach 1860–1920 i po 1992 (na cześć cesarzowej Marii Aleksandrowny). W latach 1935-1992 nosił imię komunistycznego działacza Siergieja Kirowa i znany był jako Leningradzki Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. S. M. Kirowa. Obecny gmach teatru Maryjskiego został wybudowany na miejscu dawnego, spalonego teatru.Teatr został otwarty w 1860 (zespół istniał od 1783); jest to (obok moskiewskiego teatru Bolszoj) jedna z najwybitniejszych rosyjskich scen muzycznych, o bogatej tradycji, reprezentująca bardzo wysoki poziom wokalistyki, tańca i choreografii.

Źródło: Informacja prasowa.

Ceny biletów zróżnicowane są w zależności od lokalizacji. Szczegółowy cennik znajdziecie na www.multikino.pl. Bilety normalne i ulgowe można nabyć w kasach kin oraz za pośrednictwem strony internetowej. Bilety grupowe do nabycia tylko u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach. Czas trwania pokazu wynosi 105 min. Start: godzina 18.00.

UWAGA: KONKURS! Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie do Multikina na pokaz baletu w technologii 3D! Projekcja odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18.00.

Jak nazywa się główna postać baletu pt. Dziadek do orzechów?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do wtorku (10 grudnia) do godziny 20.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – MULTIKINO – DZIADEK DO ORZECHÓW. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swojego adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzoneni zostaną autorzy najwcześniej nadesłanych odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 10 grudnia, do godziny 20.00.

3. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

4. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.