Buslav zagra na tarasie Muzeum Emigracji

18 Lip

Buslav, multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów, już w najbliższy czwartek 20 lipca pojawi się na tarasie Muzeum Emigracji w Gdyni z materiałem ze swojej debiutanckiej płyty. Będzie to drugi w tym roku występ w ramach cyklu Koncertów z Widokiem na Świat, organizowanego w budynku dawnego Dworca Morskiego.

Lato to idealny czas na koncerty nad morzem, a taras Muzeum Emigracji w Gdyni nadaje się do takich celów znakomicie. Industrialny klimat miejsca, widok na czynny port i horyzont, za którym znikają statki – wszystko to tworzy wyjątkową oprawę dla organizowanych tam latem widowisk. Cykl pt. Koncerty z Widokiem na Świat muzeum organizuje w tym roku już po raz trzeci. Większość prezentowanych w jego ramach zespołów to inspirująca mieszanka kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka. Ich twórczość pokazuje, że podróże i emigracyjne doświadczenia pozwalają rozwijać artystyczną świadomość i odnaleźć niepowtarzalne, indywidualne brzmienie.

Tegorocznych koncertów nie da się zaklasyfikować muzycznie – to fascynująca podróż przez różne gatunki. W najbliższy czwartek będzie można poznać twórczość Buslava. Wieloletnie, również międzynarodowe doświadczenie muzyczne przyczyniło się do powstania jego autorskiego projektu muzycznego. Organiczny charakter jego twórczości jest wynikiem świadomego, szczerego oraz osobistego podejścia do muzyki. W październiku 2016 r. pojawił się jego debiutancki album nazwany po prostu „Buslav”, wydany przez wytwórnię Warner Music Poland. W tym roku wystąpił na gdyńskim festiwalu Open’er, oczarowując publiczność na Alter Stage. Dzięki współpracy z ciekawymi muzykami i wokalistami jego muzyka grana na żywo robi duże wrażenie. Koncert poprowadzi Kamil Wicik, dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk. Początek o godz. 20.00.

Kolejny wakacyjny koncert już w sierpniu. 10 sierpnia o godz. 19.00 wystąpi zespół Young Stadium Club.

Bilety na obydwa koncerty w cenie 10 zł dostępne w kasie Muzeum Emigracji (ul. Polska 1), CultureBox (ul. Świętojańska 30) lub na interticket.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.