Bezpłatne warsztaty w Zbrojowni Sztuki

19 Lut

Znana artystka, profesor Maria Targońska, rysowniczka wystawiająca swe prace na całym świecie, 27 lutego 2016 w godz. 10.00–14.00 w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku poprowadzi warsztaty, podczas których będzie można zgłębić tajemnicę rysownictwa.

To niecodzienne spotkanie będzie okazją do pracy twórczej pod okiem doświadczonej artystki, która na co dzień kieruje Katedrą Rysunku na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Zdarzają się w życiu spotkania stanowiące swoisty punkt zwrotny w życiu ich uczestników. Niekiedy jedna cenna uwaga potrafi zmienić wszystko. Tych warsztatów nie wolno przeoczyć.

Po zakończeniu warsztatów odbędzie się wystawa prac uczestników oraz dyskusja.
Maria Targońska otrzymała za swoją twórczość wiele nagród oraz wyróżnień, m.in.: wyróżnienie na V Biennale Sztuki Gdańskiej, BWA Sopot (1983), nagrodę na wystawie „Papier 86”, Galeria 85, Gdańsk (1986) oraz nagrodę na Triennale Sztuki Gdańskiej, BWA Sopot (1990). Ma na swoim koncie 30 wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz zagranicą. Jej prace znajdują się w zbiorach polskich oraz zagranicznych, m.in. w USA, Kanadzie, Australii, Holandii, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Belgii.

Kiedy: 27 lutego 2016 r. g. 10.00 – 14.00
Gdzie: Zbrojownia Sztuki, Gdańsk (Stare Miasto) ul. Tkacka

Zasady uczestnictwa: wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: wystawy@asp.gda.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, w temacie należy podać nazwę warsztatów). Uczestnicy: dla osób powyżej 12 roku życia

Liczba miejsc ograniczona!

Fot.tyt.: Maria Targońska, autor B. Żukowski
Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.