ZUS uczy

17 Wrz

Przed nami kolejna, piąta już edycja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Dzięki niemu uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nie tylko będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych ale także sprawdzić ją w Olimpiadzie, wygrywając przy okazji atrakcyjne nagrody.

Dlaczego musimy się ubezpieczać? Skąd biorą się pieniądze na emerytury? Dlaczego warto opłacać składki? – to tylko niektóre z pytań, na które znajdą odpowiedź uczniowie biorący udział w lekcjach z ZUS.  Wspierany przez MEN projekt, to cykl czterech zajęć, których celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. ZUS konsekwentnie stara się podnosić świadomość społeczną młodego pokolenia, uczyć solidaryzmu społecznego i szerzyć praktyczną wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Dzięki „Lekcjom z ZUS”, młodzi ludzie będą mogli podejmować w przyszłości świadome decyzje dotyczące ich życia i kariery zawodowej.

W ubiegłorocznej edycji na obszarze gdańskiego Oddziału ZUS w Lekcjach wzięło udział ponad 3,2 tys. uczniów. Uczniowie cenią w projekcie praktyczny sposób przedstawienia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. ZUS przygotował materiały dydaktyczne przy współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania, a ilustracje do kolejnych lekcji są dziełem młodych polskich rysowników. ZUS proponuje również wykorzystanie prezentacji multimedialnych i materiałów wideo, które urozmaicą każdą z lekcji. Materiały są bezpłatne i może z nich skorzystać każdy. Dostępne są na stronie www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/materialy-do-pobrania.

 

Lekcje z ZUS. Lubsko

Zakończeniem „Lekcji z ZUS” będzie Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. To doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę zdobytą na Lekcjach z ZUS. Pierwszy etap Olimpiady organizują szkoły. Najlepsze trzyosobowe zespoły, zmierzą się w eliminacjach wojewódzkich. Laureaci etapu wojewódzkiego będą rywalizować z reprezentantami innych województw na szczeblu centralnym. Finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wśród nagród także są indeksy oraz dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na kilkanaście uczelni w Polsce.

Uczestnictwo w „Lekcjach z ZUS” jest bezpłatne. Zapisy prowadzone są telefonicznie lub mailowo. W Oddziale ZUS w Gdańsku przyjmują je Klaudia Skoniecka (klaudia.skoniecka@zus.pl, 58 3078612) i Alina Łepkowska (alina.lepkowska@zus.pl, 58 3078613).

Fot.tyt.: Lekcje z ZUS. Gubin.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.