Zagłosuj na projekty młodych programistów z Gdańska

8 Lis

Z okazji tegorocznego Code Weeka Fundacja Media 3.0 zorganizowała pierwszy ogólnopolski międzyszkolny hackathon dla szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi programiści przez tydzień tworzyli projekty dla swojego miasta i jego mieszkańców. Oprócz nagród przyznawanych przez jury na młodych programistów czeka tytuł „Laureata internautów” oraz nagroda internautów o wartości 1000 zł.

Przez tydzień zespoły ze szkół z całej Polski przygotowywały swoje programistyczne projekty. Tematem przewodnim tegorocznego hackathonu Hack Heroes było SMART CITY, czyli rozwiązania technologiczne dla e-miasta, które mają sprawić, żeby w naszych miastach jeszcze lepiej się żyło. W konkursie wzięło udział ponad 60 drużyn. Finalnie 38 złożyło swoje projekty konkursowe. Zaskoczyła nas ogromna kreatywność i pomysłowość młodych ludzi, którzy stworzyli rozwiązania dotyczące miejskiego transportu, ekologii, turystyki, kultury, aplikacje społecznościowe dla mieszkańców swojego miasta. Cieszy nas bardzo wysoki poziom projektów konkursowych, chociaż wiemy, że nasze jury będzie miało nie lada orzech do zgryzienia. Zwycięski projekt będziemy na pewno wspierać w dalszym rozwoju i może wykluje się z niego jakiś ciekawy startup – mówi Beata Matuszek z Fundacji Media 3.0. W konkursie wzięło udział V Liceum Ogólnokształcące z projektem „Ściana Płaczu” oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte i XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta z projektem „SmartRide.pl”.

Konkurs został zorganizowany przez Fundację Media 3.0 przy wsparciu SAP SE. Na zwycięzców czekają nagrody przyznawane przez jury konkursowe oraz tytuł „Laureata Internautów” i nagroda internautów o wartości 1000 zł. Głosować można na facebooku na stronie fb.apki.org.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.