Video CV – cóż to takiego?

28 Wrz

W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku zainstalowano nowoczesną kabinę służącą do nagrywania Video CV. Przygotowanie przy jej pomocy krótkiego wystąpienia zajmuje jedynie 5 minut. Własny film można także nagrać w domu, przy użyciu zwykłej kamery internetowej lub w ramach specjalistycznego szkolenia.

,,Wyróżnij się albo zgiń, miał niegdyś powiedzieć słynny specjalista od marketingu” – Jack Trout. Ze słynną sentencją trudno jest się nie zgodzić. Bardzo dobrze wiedzą o tym osoby poszukujące zatrudnienia. Dzisiejszy rynek pracy wymaga od nich kreatywność oraz pomysłowość. Jednym ze sposobów na ich zademonstrowanie jest profesjonalne Video CV.

Z możliwości przygotowania nowoczesnych dokumentów aplikacyjnych mogą korzystać także klienci PUP w Gdańsku. Są trzy drogi prowadzące do stworzenia własnej wideo prezentacji. Sam wybierz z której skorzystasz!

Szkolenie
W ramach usługi Video CV PUP w Gdańsku można skorzystać ze specjalistycznego szkolenia z zakresu autoprezentacji. Na kilkudniowych zajęciach omawiane są zagadnienia związane m.in. z właściwą stylizacją i zwalczaniem stresu towarzyszącego występom przed kamerą. Efektem kursu jest krótkie, profesjonalnie przygotowane nagranie, które następnie zamieszczane jest na specjalnym portalu internetowym, do którego dostęp mają zarejestrowani pracodawcy.

Kabina

Wraz z początkiem 2012 r. gdański urząd pracy postanowił rozszerzyć dotychczasową ofertę w ramach usługi Video CV. W efekcie w siedzibie PUP (sala nr 28) zainstalowano nowoczesną kabinę. Jej obsługa jest bardzo prosta. Należy wejść do środka, zasłonić kotarę i wygodnie usiąść przed kamerą i dotykowym ekranem. Wyświetlane będą na nim krótkie i precyzyjne instrukcje dotyczące przebiegu całego nagrania. Wystarczy stosować się do wskazówek pojawiających się na monitorze, by już po 5 minutach cieszyć się swoim pierwszym Video CV. Nagrany materiał przesłany zostanie następnie na portal internetowy gromadzący wszystkie wideo – wizytówki osób bezrobotnych. Na tym etapie nowoczesne CV nie będzie jeszcze widoczne dla pracodawców. Aby je im udostępnić należy wejść na portal videocv.pup.gda.pl, zalogować się na swój profil (przy użyciu loginu oraz hasła podanego w kabinie Video CV) i opublikować nagrany wcześniej film.
Przed stworzeniem swojego nagrania, warto o radę poprosić doradcę zawodowego. Pomoże on osobom bezrobotnym opracować najbardziej skuteczny scenariusz Video CV.

Domowe nagranie
Swoje Video CV można przygotować także we własnym domu – potrzebna będzie tylko kamera internetowa i dostęp do wirtualnej sieci.
– Przystępując do nagrania prezentacji należy pamiętać, że jej wielkość oraz format powinny spełniać odpowiednie standardy. Materiał video nie może przekroczyć 5 MB i powinien być utworzony w formacie MPEG-1, MPEG-2, XVIX, DIVX w rozdzielczości 640×480 pikseli – wyjaśnia Łukasz Iwaszkiewicz z Powiatowego UrzęduPracy w Gdańsku.
Tak opracowany film należy samodzielnie wgrać na portal http://videocv.pup.gda.pl. Aby to zrobić wystarczy zalogować się w systemie. Proces rejestracji jest bardzo prosty.

Aby zwiększyć swoje szanse na szybsze znalezienie wymarzonej pracy warto skorzystać z dodatkowych opcji, jakie oferuje nam serwis. Oprócz własnego filmu możemy dodać także tradycyjne CV, wgrać swoje zdjęcie lub wskazać branże, w których szukamy zatrudnienia.

A czy Ty już skorzystałaś/-eś z tej formy CV ?? Jakie są Twoje odczucia, opinie ? Czy w taki sposób łatwiej znaleźć pracę ? Czekamy na komentarze.

Materiał pochodzi ze strony Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.