Storytelling w edukacji – sztuka opowiadania jako narzędzie budowania relacji z uczniami i słuchaczami

9 Wrz

Po gamifikacji, mediach społecznościowych, neurodydaktyce i rozszerzonej rzeczywistości przyszedł czas na storytelling. Sztuka opowiadania jako sposób budowania dialogu, więzi i zaangażowania będzie tematem piątego spotkania z cyklu EDU Generator poświęconego inspiracjom i innowacjom w edukacji. Wstęp na wydarzenie, organizowane przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 24 września, o godz. 14.00.

Pasjonujące lekcje, snute opowieści, angażujące historie, rozmowy, debaty, dyskusje – to nie szkoła marzeń, a możliwy do zrealizowania scenariusz zajęć z uczniami lub uczestnikami szkolenia. Jako kolejne nowoczesne rozwiązanie możliwe do wykorzystania w pracy z uczniem STARTER proponuje storytelling, czyli sztukę opowiadania, która w sposób naturalny buduje więź emocjonalną między słuchaczem, opowiadaczem a poruszaną historią.

Gościem EDU Generatora spotkania będzie dr Małgorzata Litwinowicz-Droździel, adiunkt w Zakładzie Historii Kultury IKP UW, historyczka kultury polskiej XIX wieku, lituanistka, animatorka kultury, ze sztuką opowiadania związana od ponad dekady. Specjalizuje się w opowieściach słowiańskich, litewskich, średniowiecznych. Zrealizowała wiele widowisk narracyjnych, występowała na międzynarodowych festiwalach sztuki opowiadania m.in. w Edynburgu, Aachen i Stambule. Jako Dyrektor Międzynarodowego festiwalu Sztuki Opowiadania oraz autorka i redaktorka publikacji poświęconych sztuce opowiadania przybliży słuchaczom temat storytellingu.

Zapraszamy wszystkich chętnych zgłębić temat storytellingu. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak za pomocą opowiedzianej historii przyciągać uwagę, budować zaangażowanie, porządkować i kreować przestrzeń do wspólnego dialogu i wymiany doświadczeń. Oczywiście nie zabraknie również możliwości wysłuchania historii opowiedzianej przez gościa wydarzenia – na jej przykładzie uczestniczący w EDU Generatorze będą mogli porozmawiać, na ile rozwiązanie sprawdza się w edukacji – zapowiada Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Wstęp na spotkanie, które odbędzie się 24 września W STARTERZE, choć wolny, wymaga wcześniejszych zapisów. Wydarzeniu towarzyszą również bezpłatne warsztaty ze storytellingu skierowane m.in. do animatorów kultury, edukatorów, muzealników, bibliotekarzy, nauczycieli i pedagogów i zaplanowane w STARTERZE w sobotę, 26 września, w godz. 10.00-15.00.

Zapisy na oba wydarzenia odbywają się poprzez stronę EDU GENERATOR. Liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.