Ostatnia chwila, żeby dowiedzieć się więcej o e-zwolnieniach!

27 Lis

Od najbliższej soboty e-zwolnienia staną się jedyną możliwą formą wystawiania zwolnień lekarskich. Aby ułatwić medykom przejście z formy papierowej na elektroniczną, ZUS przygotował specjalne akcje. Dłużej będą pracowały Sale Obsługi Klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej, a 1 grudnia odbędzie się „Biała Sobota”.

Mimo, że większość pomorskich lekarzy została już przez pracowników ZUS przeszkolona z obsługi e-zwolnień i wyposażona w profile na Platformie Usług Elektronicznych, to ZUS służy wsparciem dla medyków w dniach przejścia z systemu papierowego na elektroniczny.
W piątek, 30 listopada, wszystkie Sale Obsługi Klienta ZUS na Pomorzu będą otwarte do godz. 18. Dzień później, czyli w sobotę 1 grudnia, pomorskie oddziały, inspektoraty i biura trenowe ZUS organizują „Białą Sobotę”. Tego dnia od 9 do 13 lekarze będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji w zakresie wystawiania e-zwolnień. Wszyscy, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli gotego dnia zarejestrować, uzyskać certyfikat do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień.

Zainteresowani tematyką e-zwolnień, którzy nie dotrą w sobotę do oddziałów ZUS, będą mogli przez cały weekend uzyskać pomoc konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej. Infolinia ZUS będzie czynna od 8.00 do 21.00. W tych dniach będzie obsługiwać tylko i wyłącznie sprawy związane z e-zwolnieniami. Natomiast od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6 do 22. Numer infolinii to 22 560 16 00.

Nie tylko lekarze mogą skorzystać z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS. Swój profil na PUE z dostępem do e-ZLA już w najbliższą sobotę będą mogli założyć także przedsiębiorcy. Na pomoc pracowników mogą liczyć również ubezpieczeni, którzy chcą poznać nowe zasady dotyczące wystawiania zwolnień lekarskich.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.