Norwedzy za darmo będą uczyć programowania w Gdańsku!

22 Paź

Już 12 listopada 2014 roku, w godzinach popołudniowych w Olivia Bussines Centre, odbędzie się pierwsze z serii spotkań poświęconych branży mobile organizowane przez Schibsted Tech Polska, firmę należącą do norweskiej grupy medialnej, która od miesiąca ma siedzibę w Gdańsku. Uczestnicy wysłuchają w języku angielskim czterech prelekcji o rozwoju i doświadczeniach największych skandynawskich mediów z rynku mobile.

Wydarzenie pod nazwą Mobile Development Meetup kierowane jest do specjalistów z sektora IT, którzy zajmują się projektowaniem aplikacji i stron mobilnych. Jest to również doskonała okazja do poznania i nawiązania kontaktów z uczestnikami spotkania na co dzień pracujących nad innowacyjnymi projektami.

Branża IT jest jedną z najprężniej rozwijających się, również w Trójmieście – mówi Tomasz Zarzeczny, Site Manager w Schibsted Tech Polska, organizator spotkania. – Pomorze słynie już z oddziałów dużych koncernów, oferujących produkty oparte o zaawansowane technologie, więc zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów stale rośnie. Mobile Development Meetup ma na celu przybliżenie trójmiejskim programistom, a także osobom interesującym się rozwojem rynku mobilnego, zagadnień związanych z tworzeniem najlepszych rozwiązań w tej branży. Wiemy, że tylko współpraca i wymiana doświadczeń pozwoli w pełni wykorzystać potencjał sektora IT regionu.

Podczas spotkania prelegenci z Polski i zagranicy opowiedzą m.in. o sposobach budowy aplikacji mobilnych przez programistów dla VG – największego norweskiego serwisu informacyjnego – o tym w jaki sposób korzystać z programowania reaktywnego, aby stworzone aplikacje były efektywne oraz o działaniu serwisu muzycznego Wimp. Dodatkowo, Michał Płachta z Schibsted Tech Polska opowie o tym, jak jego zespół zbudował innowacyjną aplikację mobilną, informującą o problemach komunikacyjnych w danej okolicy, z wykorzystaniem narzędzia PhoneGap oraz o wszystkich związanych z tym wyzwaniach.

Prelekcje wygłoszą:

Padraic Woods, Software Development Manager VG Mobile

Rune Lending, Chief Technology Officer Wimp Music

Maciej Walczyński i Artur Glier, Aftonbladet´s mobile development team Schibsted Tech Polska

Michał Płachta, Team Leader for Stavanger Aftenblad´s development team Schibsted Tech Polska

Podczas spotkania organizator zapewni uczestnikom poczęstunek.

Konferencja jest bezpłatna jednak liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział należy wypełnić zgłoszenie.

Schibsted Tech Polska powstało na początku 2012 roku jako część międzynarodowej grupy medialnej, zatrudniającej ponad 6900 pracowników w 29 krajach na całym świecie. Firma stanowi wyspecjalizowane centrum rozwoju oprogramowania i innowacji. Dostarcza gotowe rozwiązania oparte o najnowsze technologie webowe, mobilne i smartTV zgodnie z filozofią Lean. Schibsted Tech Polska pracuje z i dla partnerów w ramach grupy, tworząc produkty trafiające na rynek skandynawski.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.