Ludzie tworzą relacje. O pozyskiwaniu klientów ze Szwecji

4 Sty

Pracodawcy Pomorza” (Sekcja Handlu i Usług) oraz Olivia Business Centre rozpoczęli w październiku organizację cyklicznych spotkań pod nazwą „Ludzie / Kultura / Biznes” – poświęconych prezentacji wartościowych doświadczeń biznesowych z danego kraju, który jest przedmiotem spotkania. Tematem kolejnego z nich będzie Szwecja i pozyskiwanie na tamtym rynku nowych klientów. Prezentowane będą także tematy związane z nawiązywaniem relacji przez polskich przedsiębiorców relacji na rynku szwedzkim, a także będzie można zapoznać się ze specyfiką szwedzkiej kultury biznesowej. Spotkanie odbędzie się 12 stycznia w centrum konferencyjnym Olivia Sky Club w godzinach 14.30–16.00.

W programie pierwszego spotkania z cyklu „Ludzie / Kultura / Biznes: Szwecja”:

Swoimi doświadczeniami w prowadzeniu biznesu na rynku szwedzkim podzieli się Magdalena Pramfelt – prezes Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, Konsul Honorowa Królestwa Niderlandów. Podczas spotkania na temat specyfiki postępowania i myślenia obywateli Szwecji opowie prof. UG, dr hab. Hieronim Chojnacki, Dyrektor Instytutu Skandynawistyki i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Gdańskiego.

Spotkanie ma formułę otwartą i jest adresowane do przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem na rynkach międzynarodowych. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym spotkaniu Członków Pracodawców Pomorza, Rezydentów Olivia Business Centre, a także przedsiębiorców niezrzeszonych i studentów – zachęca Aleksandra Harasiuk, Przewodnicząca Sekcji Handlu i Usług Pracodawców Pomorza. – Pomorscy przedsiębiorcy coraz chętniej i odważniej oferują swoje usługi i produkty firmom zagranicznym. Firmy z sektora MŚP o wąsko sprofilowanych działalnościach mają szansę pozyskać zagranicznych klientów i kontrahentów, w tym ze Szwecji – dlatego przez najbliższych 12 miesięcy będziemy organizować spotkania z cyklu „Ludzie / Kultura / Biznes” . Kolejne spotkania poświęcone będą pozyskiwaniu klientów z Finlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz krajów z poza Unii Europejskiej np. Chin, Japonii czy krajów arabskich – dodaje Aleksandra Harasiuk.

– Kształtowanie dobrych praktyk biznesowych oraz przedstawianie przykładów wysokiej jakości kultury biznesowej to jeden z głównych celów, jaki stawiamy przed sobą realizując projekt „Ludzie / Kultura / Biznes”. Chcemy także przedstawiać umiejętności nawiązania relacji w międzynarodowym środowisku i inspirować przedsiębiorców do podejmowania wyzwania wchodzenia w nowe role i pozyskiwania nowych relacji na międzynarodowych rynkach – wyjaśnia znaczenie i idee projektu Małgorzata Ziemkowska z Olivia Business Centre.

Osoby zainteresowane udziałem powinny się rejestrować pod adresem www.pracodawcypomorza.pl. Dla osób niezrzeszonych w Pracodawcach Pomorza i nie będących Rezydentami Olivia Business Centre opłata za udział w spotkaniu w spotkaniu wynosi 30zł.

Osoby niezrzeszone płatność w kwocie 30zł – na konto Pracodawców Pomorza, Al. Zwycięstwa 24, Gdańsk nr 46116022020000000042696078 do dnia 10 stycznia 2016 z dopiskiem „Spotkanie SHiU – Szwecja”. Płatności gotówkowe nie będą przyjmowane.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.