„Liderzy z klimatem” poszukiwani!

6 Kwi

Fundacja Rozwoju Regionalnego PROMETHEUS zaprasza na bezpłatne szkolenie realizowane w ramach projektu „Czyste powietrze nad Wisłą”, dofinansowanego przez NFOŚiGW. Celem projektu oraz kursu jest przekazanie wiedzy dotyczącej zmian klimatu, zapoznanie z regulacjami prawnymi, które służą walce z tymi zmianami oraz uświadomienie, jak codzienne zachowania indywidualnego konsumenta wpływają na naszą Planetę.

Uczestnicy dowiedzą się także, jak można prowadzić zrównoważoną konsumpcję i jak skutecznie promować działania proekologiczne w społeczeństwie. Druga część szkolenia poświęcona zostanie na opracowanie szkicu akcji promocyjnej bądź konkursu ekologicznego dla szkół, promującego zachowania proekologiczne.

Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych trenerów, którzy na co dzień zajmują się tematyką zmian klimatu.

Zapraszamy do udziału w nim nauczycieli biologii lub chemii nauczających w gimnazjum oraz przedstawicieli NGO, którzy działają w zakresie ekologii i edukacji.
Zaplanowanych jest 16 szkoleń w czterech województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim oraz podlaskim. Szkolenia realizowane będą od marca do września 2016 roku – zachęcają do uczestnictwa organizatorzy projektu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.foundationprometheus.org w zakładce NFOŚiGW.

Kontakt tel.  604-994-128, mail: szkolenia@founationprometheus.org

Zapraszamy Państwa również na Międzynarodowy Festiwal Światła BELLA SKYWAY FESTIVAL, który odbywać się będzie w terminie od 23 do 28.08.2016 roku w Toruniu.
Podczas festiwalu, na kurtynie wodnej na Wiśle zaprezentowana zostanie projekcja pt. „Czyste powietrze nad Wisłą” – dodają organizatorzy.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.