Druga edycja Programu Mentor za nami

14 Cze

W Europejskim Centrum Solidarności odbyła się kolejna Gala Programu Mentor. W czasie dwóch kolejnych edycji z pomocy Programu skorzystało 29 gdańskich uczniów.

Żeby osiągnąć sukces wcale nie jest najbardziej potrzebny talent. To mit. Niezbędne są wytrwałość i pokora. Wytrwałość pozwala podnieść się po porażce, pokora pozwoli nie stracić kontaktu z ziemią po pierwszym sukcesie – powiedział inicjator powstania Programu, Prezydent Paweł Adamowicz.

12 stypendystów i mentorów kończącej się, drugiej edycji, dostało pamiątkowe dyplomy oraz podsumowało swój rok z Mentorem.

Rok 2015 był dla mnie przełomowy. Przede wszystkim rozpoczęłam naukę w Liceum Plastycznym w Gdyni Orłowie. Pomagała mi w wyborze szkoły moja Mentorka, Ania Szczepkowska, która wspierała mnie w wyborze szkoły artystycznej rozumiejąc
jednocześnie moje wahania. Do liceum dostałam się z bardzo wysoką lokatą, jako trzecia na liście. Dzięki Programowi Mentor prowadziłam przez rok bloga, na którym publikowałam swoje prace, mogąc podzielić swoją pasją z większą ilością osób. Wiem teraz, że to, co tworzę, ludziom się podoba – mówi Inka Sawicka, stypendystka drugiej edycji Programu.

Podczas Gali było można poznać uczestników trzeciej edycji Mentora: – Moim marzeniem jest wspięcie się po stopniach harcerskiej hierarchii, zdobycie stopni wywiadowcy i odkrywcy a później harcmistrza. Sukcesem tego projektu będzie zdobycie umiejętności, które umożliwią mi stworzenie własnej drużyny i pracę z zuchami. Chciałbym zarazić najmłodszych pasją harcerstwa i nauczyć samodzielności. Widzę, że wiele dzieci szuka swojego miejsca i ciekawego zajęcia – chciałbym zaangażować ich w harcerstwo bo wiem, że kształtuje ono człowieka i hartuje charakter – stwierdził  Filip Krysztofiak, świeżo upieczony stypendysta.

Do wsparcia Programu Mentor zachęcał podczas gali Prezydent Paweł Adamowicz: – Sponsorem programu stypendialnego może być każdy. Liczy się każda wpłata. Sam angażuję się wpłacając każdego roku pewną sumę prywatnych pieniędzy. Uważam, że są to najmądrzej wydane pieniądze.

Galę podsumował Jarosław Włodarski, koordynator Programu: – Dziękuję naszym Stypendystom, którzy pomimo tego, że czasem borykają się z różnymi przeciwnościami losu, realizują swoje pasje, myślą o przyszłości i planują ją. Dziękuję za waszą chęć zmiany, motywację, rozliczne pasje, które udało wam się rozwinąć. Śmiało można powiedzieć, że jesteście inspiracją nie tylko dla waszych rówieśników ale i dla nas wszystkich.

Źródło: Informacja prasowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.