Czas na crowdfunding!

8 Sty
Share on Facebook3Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Print this page

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, od 6 lat wspierający przyszłych i obecnych przedsiębiorców, zaprasza na nowy cykl bezpłatnych szkoleń o crowdfundingu. Ponadto, Inkubator wkrótce rozpocznie nabór projektów, których twórcy mogą otrzymać wsparcie o wartości do 1000 euro.

Rekrutacja dostępna na stronie: www.crowdfunding.inkubatorstarter.pl.

Crowdfunding to pozyskiwanie funduszy na inicjatywę od internetowej społeczności. Twórcy gier, przedsiębiorcy, producenci firmowy czy organizacje pozarządowe próbują swoich sił w crowdfundingu. Choć istnieje wiele fenomenalnych, kilkumilionowych zbiórek, nadal ta forma pozyskiwania funduszy jest dużym wyzwaniem. Z racji iż region Środkowo-Wschodniej Europy wciąż nie wykorzystał dostatecznie potencjału crowdfundingu, powstał międzynarodowy Projekt Crowd-Fund-Port, którego celem jest wsparcie osób i firm w pozyskiwaniu funduszy w sposób alternatywny. Polskim partnerem inicjatywy jest gdański STARTER:

Zachęcamy do udziału w szkoleniach startujące firmy, organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne. Pomożemy przygotować pomysł do wejścia na wybraną przez uczestnika polską platformę crowdfundingową – przekonuje Anna Malinowska, koordynatorka projektu z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Warsztaty poprowadzą eksperci: Aga Płoska i Maciej Półrolnik. Oboje od lat zajmują się crowdfundingiem i doradzają twórcom projektów w całej Polsce. Podczas szkoleń prowadzący przedstawią teoretyczne aspekty alternatywnego finansowania, aby następnie przeprowadzić każdego uczestnika krok po kroku przez wszystkie etapy planowania i realizacji zbiórki crowdfundingowej.

Co więcej, jeszcze w styczniu rozpoczniemy nabór 20 pomysłów, które wesprzemy w realizacji kampanii crowdfundingowych. Szukamy niebanalnych pomysłów, które podbiją serca społeczności internetowej. W ramach Programu oferujemy wsparcie o wartości do 1000 euro. Przekażemy je w formie doradztwa, nagrania filmu promującego, marketingu – dodaje Anna Malinowska ze STARTERA.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.crowdfunding.inkubatorstarter.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.