Zakochani w Gdańsku nagrodzeni

23 Lut

Stadion w Letnicy, Gdański Teatr Szekspirowski i Żuraw nad Motławą te trzy miejsca zainspirowały uczestników walentynkowego konkursu fotograficznego „Zakochani w Gdańsku”. Prezydent Paweł Adamowicz wręczył autorkom dwóch zwycięskich prac nagrody.

O konkursie laureatki dowiedziały się z internetu: Facebooka i portalu gdansk.pl. Pierwsze miejsce zajęła Iwona Rok-Czapiewska, która wraz z mężem zapozowała do zdjęcia Angeli Sip. Z mężem znamy się od dawna, od 4 lat jesteśmy razem, od 2 jako małżeństwo opowiadała pani Iwona.

Drugie miejsce przypadło Ewie Gucewicz: – Na zdjęciu jestem ze swoim chłopakiem, z którym jesteśmy od 5 lat. Zdjęcie ustawiłam na samowyzwalaczu – wyjaśniała Gucewicz.

Jak się okazuje, trudno było się zdecydować na odpowiedni plener do zdjęcia: – Jest wiele miejsc w Gdańsku pasujących do zakochanej fotografii – stwierdziła Rok-Czapiewska. Potwierdziła to Ewa Gucewicz, dodała jednak, że dla niej gdański stadion był intuicyjnym wyborem: – To miejsce dość charakterystyczne. Działam też w sporcie, więc wybór był naturalną tego konsekwencją – mówiła Gucewicz.

Prezydent Paweł Adamowicz, wręczając nagrody, życzył laureatce pierwszego miejsca szybkiego powiększenia rodziny, drugiej zaś rychłego ślubu. – Jako prezydent mogę udzielać ślubów i to nie tylko w urzędzie. Zdarzało się, że udzielałem ślubu na plaży, na morzu, a nawet na dachu Teatru Szekspirowskiego – wyliczał Adamowicz.

Laureatka trzeciego miejsca, Patrycja Starczewska-Rzyska, która nie mogła być dziś na wręczeniu nagród, otrzymała je wcześniej pocztą.

Na konkurs „Zakochani w Gdańsku” wpłynęło około 70 prac. Partnerem konkursu był Hotel Merkury, który ufundował pobyt w hotelu dla zwycięzców. Ponadto otrzymali oni voucher do restauracji Zafishowani ufundowany przez Urząd Miejski w Gdańsku.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.