XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA

5 Lip

Już za kilka dni Dolne Miasto i Stare Przedmieście po raz kolejny staną się wielką sceną plenerowych działań teatralnych. Malownicze bastiony, zrewitalizowana ulica Łąkowa, a także okolice Wydziału Rzeźby i Intermediów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych zmienią się na kilka lipcowych dni nie do poznania, a wszystko to dzięki artystom zaproszonym w ramach XXII edycji Festiwalu FETA, która odbędzie się w dniach 12-15 lipca 2018 r.

W tym roku w ciągu 4 dni FETY odbędzie się kilkadziesiąt spektakli, a Gdańsk przez ten czas będzie gościć 20 teatrów z 10 krajów, m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz Francji, a nawet dalekiej Korei Południowej. W programie znajdą się zarówno duże widowiska, jak i małe kameralne formy. Pojawi się sporo produkcji z dużą dawką humoru, ale nie zabraknie też okazji do wzruszeń i refleksji. Słowem, publiczność może liczyć na duże emocje. Ponadto organizatorzy przewidzieli także ofertę skierowaną do najmłodszego widza – część spektakli będzie miała charakter familijny, co z pewnością przyciągnie liczne rodziny.

Wkrótce w przestrzeni miasta pojawi się także nieco figlarny zwiastun FETY, czyli plakat tegorocznej edycji – zabawny, kolorowy klaun, który nie pozostawi wątpliwości, że lada chwila teatralna burza przetoczy się nad Gdańskiem. Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyć będzie plenerowa wystawa Foto FETA, która zawiśnie na płocie przy Centrum Festiwalowym (ul. Jałmużnicza), prezentująca najpiękniejsze i najbardziej intrygujące zdjęcia wykonane podczas ubiegłorocznej edycji.

PROGRAM*
12 – 15 lipca 2018 r.
Gdańsk: Stare Przedmieście i Dolne Miasto

Czwartek 12.07.2018
21.30 Inauguracja Festiwalu.Wernisaż wystawy FOTO FETA / ul. Jałmużnicza – B5
22.00 OndadurtoTeatro „CAFE EURØPA” / Włochy / 60 min – boisko, ul. Jałmużnicza – B5

Piątek 13.07.2018
16.00 Teatr Plama GAK „Letni sen(s)” / Polska, Gdańsk / 30 min – ul. Łąkowa 39/44, przed siedzibą LPP – B6
17.00 Teatro SÓ„Sorriso” / Portugalia/Niemcy / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza – A6
18.00 HURyCAN„Asuelto” / Francja/Argentyna/Hiszpania / 40 min – boisko,Reduta Wilk – B1
19.00 Godot „Lullaby”/ Portugalia / 45 min – dziedziniec ASP – A2
19.00 Akcja Ważka „POZA” / Polska, Kraków / 30 min – boisko, Dolna Brama – A4
19.00 Teatr Barnaby „Rycerz bez konia” / Polska, Gdańsk / 40min – Reduta Wilk – B2
20.00 Teatro SÓ „Sorriso” / Portugalia/Niemcy / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza – A6
20.00 La IndustrialTeatrera„Castaways” / Hiszpania, Katalonia / 60 min – krąg drzew, ul. Kurza – B4
20.30 Teatr Barnaby „Rycerz bez konia” / Polska, Gdańsk / 40min – Reduta Wilk – B2
21.00 OndadurtoTeatro „CAFE EURØPA” / Włochy / 60 min – boisko, ul. Jałmużnicza – B5
21.30 Cia. Maduixa „Mulïer” / Hiszpania / 40 min – boisko, Reduta Wilk – B1
21.30 Teatr Fuzja „Blackout” / Polska, Poznań / 65 – 90 min – plac przy Bastionie Św. Gertrudy + parada – A3 i A1

DaanMathot „DEEP” / Holandia / 10 min / jurta na Placu Wałowym– A1 – spektakl biletowany**
16.30, 17.00, 17.30, 18.00 -> 19.30, 20.00, 20.30, 21.00

Sobota 14.07.2018
15.00 Teatr Barnaby „Calineczka” / Polska, Gdańsk / 40 min – Reduta Wilk – B2
16.00 Teatro SÓ „Sorriso” / Portugalia/Niemcy / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza – A6
17.00 HURyCAN „Asuelto” / Francja/Argentyna/Hiszpania / 40 min – boisko, Reduta Wilk – B1
18.00 Godot „Lullaby” / Portugalia / 45 min – dziedziniec ASP – A2
18.00 Teatr Barnaby „Calineczka” / Polska, Gdańsk / 40 min – Reduta Wilk – B2
18.30 Teatro SÓ „Sorriso” / Portugalia/Niemcy / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza – A6
19.00 Teatr Pantomimy MIMO „W Niemym Kinie” / Polska, Warszawa / 50 min – Plac Wałowy – A1
19.00 Visual Theater Company CCOT „Massager” / Korea / 50 min – okolice Bastionu Żubr – A5
19.00 BashStreetTheatre „Bellevue Hotel” / Wielka Brytania / 55 min – Reduta Wilk – B2
20.00 Joan Català „Pelat” / Hiszpania, Katalonia / 40 min – boisko, Dolna Brama – A4
20.00 Cia. Maduixa „Mulïer” / Hiszpania / 40 min – boisko, Reduta Wilk – B1
21.00 Teatr AKT „Płonące laski 4” / Polska, Warszawa / 45 min – plac przy Bastionie Św. Gertrudy – A3
21.00 La IndustrialTeatrera „Castaways” / Hiszpania, Katalonia / 60 min – krąg drzew, ul. Kurza – B4
22.00 A3 Teatr „Słońce na wschodzie, na zachodzie księżyc. Sen o nocy letniej”– parada / Polska, Kleszczele / 60 min / start parady – Plac Wałowy – A1
23.00 Cie Deus Ex Machina „Galileo” / Francja / 50 min – Reduta Wyskok – B3

DaanMathot „DEEP” / Holandia / 10 min / jurta na Placu Wałowym – A1 – spektakl biletowany**
15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00 ->20.00, 20.30, 21.00

Niedziela 15.07.2018
15.00 EccentriciDadarò„Operativi!” / Włochy / 50 min – plac przy Bastionie Św. Gertrudy – A3
15.00 Teatr Barnaby „Rycerz bez konia” / Polska, Gdańsk / 40 min – Reduta Wilk – B2
16.00 Godot „Lullaby” / Portugalia / 45 min – dziedziniec ASP – A2
16.00 Teatro SÓ „Sorriso” / Portugalia/Niemcy / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza – A6
16.30HURyCAN „Asuelto” / Francja/Argentyna/Hiszpania / 40 min – boisko, Reduta Wilk – B1
17.00 Visual Theater Company CCOT „Massager” / Korea / 50 min – okolice Bastionu Żubr – A5
18.00 Akcja Ważka „POZA” / Polska, Kraków / 30 min – boisko Dolna Brama – A4
18.00 Teatr Barnaby „Calineczka” / Polska, Gdańsk / 40 min – Reduta Wilk – B2
19.00 EccentriciDadarò „Operativi!” / Włochy / 50 min – plac przy Bastionie Św. Gertrudy – A3
19.00 Teatro SÓ „Sorriso” / Portugalia/Niemcy / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza – A6
20.00 A3 Teatr „Słońce na wschodzie, na zachodzie księżyc. Sen o nocy letniej” – parada / Polska, Kleszczele / 60 min / start parady – Plac Wałowy – A1
20.00 Joan Català„Pelat” / Hiszpania, Katalonia / 40 min – boisko, Reduta Wilk – B1
20.00 La IndustrialTeatrera „Castaways” / Hiszpania, Katalonia / 60 min – krąg drzew, ul. Kurza – B4
21.00 Teatr Pantomimy MIMO „W Niemym Kinie” / Polska, Warszawa / 50 min – Plac Wałowy – A1
21.00 BashStreetTheatre „Bellevue Hotel” / Wielka Brytania / 55 min – Reduta Wilk – B2
22.00 Teatr Ósmego Dnia „Dzieci Rewolucji” / Polska, Poznań / 60 min – boisko, ul. Jałmużnicza – B5

DaanMathot „DEEP” / Holandia / 10 min / jurta na Placu Wałowym – A1 – spektakl biletowany**
15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30 -> 19.00, 19.30,20.30
_____
*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie
**bilet 5 zł, do kupienia w kasie na Placu Wałowym. Kasa czynna na godzinę przed pierwszym spektaklem.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, „Plama” Gdański Archipelag Kultury

Biuro organizacyjne festiwalu: „Plama” Gdański Archipelag Kultury, ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk, tel. 58 557 42 47

Centrum Festiwalowe / Główny punkt informacyjny; w dniach 12-15 lipca: ul. Śluza 3, Dolne Miasto

Punkty informacyjne: Plac Wałowy (Stare Przedmieście) oraz ul. Kurza (Dolne Miasto)

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.