Weekend z rowerowymi imprezami Czesława Langa w Gdańsku (PATRONAT)

22 Maj

To będzie prawdziwie sportowy i rowerowy weekend w Gdańsku. W sobotę zostanie rozegrana druga w tym sezonie edycja wyścigu szosowego dla amatorów Lang Team Race. W niedzielę każdy kto ma rower i kask, może wystartować w Vienna Life Lang Team Maratonie Rowerowym.

Gdańsk będzie trzecim przystankiem na trasie Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Tym razem, inaczej niż zazwyczaj, maraton zostanie rozegrany w niedzielę. Trasa wyścigu tradycyjnie poprowadzi malowniczymi lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. – To jedna z najpiękniejszych i najtrudniejszych tras. Ostatnio byłem w Gdańsku, gdzie w kawiarni spotkałem dwóch rowerzystów. Właśnie wracali z trasy maratonu i byli pod ogromnym wrażeniem. Jestem więc przekonany, że to będzie wspaniały maraton i wielkie święto dla wszystkich, którzy kochają rower – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

W Vienna Life Lang Team Maraton wystartować może każdy – niezależnie od wieku i formy. Wystarczy mieć rower i kask. Dla najmłodszych przygotowana została Parada Rodzinna, która dla wielu jest pierwszą rowerową przygodą. Bardziej doświadczeni mogą wybrać jeden z trzech dystansów – Mini (33 km), Medio (64 km) i Grand Fondo (96 km). W Gdańsku odbędzie się także trzeci w tym sezonie wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. To cykl przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkółek i klubów kolarskich rozgrywany pod hasłem „Szukamy kolarskich talentów”.

Niedziela będzie stała pod znakiem kolarstwa górskiego i maratonu, a w sobotę do boju ruszą miłośnicy kolarstwa szosowego. Po roku przerwy wraca bowiem cykl wyścigów szosowych dla amatorów. Po inauguracji w Warszawie druga edycja zostanie rozegrana właśnie w Gdańsku. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – Mini (51 km) i Maxi (102 km). – Lang Team Race to wyścigi dla amatorów w zawodowej oprawie. Wszystko przenosimy tu z Tour de Pologne – oprawa, scenografia, przygotowanie i zabezpieczenie trasy. Widzimy rosnącą popularność kolarstwa szosowego i chcemy dać możliwość rywalizacji w profesjonalnych warunkach  – mówi Lang.

Obydwu imprezom będzie towarzyszyło wiele atrakcji dodatkowych, dzięki którym wszyscy, którzy przyjdą do miasteczka wyścigu będą mogli poczuć prawdziwie sportową i kolarską atmosferę. – Jestem przekonany, że i tym razem gdańskie odcinki Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych oraz Lang Team Race zaoferują wszystko to, czego oczekują kolarze amatorzy – adrenalinę podczas zawodów oraz bogatą ofertę spędzenia wolnego czasu. Po sportowych emocjach zapraszam do spędzania wolnego czasu w malowniczych uliczkach Starego i Głównego Miasta. Dla tych, którzy nawet po zawodach nie będą mieli ochoty na rozstanie się ze swoimi rowerami, polecam rekreacyjną jazdę po Gdańsku. A jest gdzie jeździć – długość tras rowerowych to 685 km, a wydzielonych dróg rowerowych – 119 km  – mówi Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Wszelkie szczegóły dotyczące zawodów znajdują się na stronach viennalifemaraton.pl oraz langteamrace.pl.

Przy okazji informujemy, że mogą wystąpić utrudnienia w ruchu:

– Od godz. 06:00 do godz. 19:00 w dniu 26 maja Al. Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. Łostowicką w kierunku S6 Obwodnicy Trójmiasta będzie zamknięta dla ruchu pojazdów

– od godz. 6:00 ul. Łostowicka będzie zamknięta dla ruchu pojazdów i wydzielona jako parking dla uczestników (z obecnością służb organizatora do ustawiania pojazdów).

– ruch poprzeczny dla BUS komunikacji miejskiej na ul. Łostowickiej będzie się odbywał do godz. 10:00

– od godz. 9:30 nastąpi całkowite zamknięcie trasy rundy okrężnej na Al. Armii Krajowej DW501 pomiędzy skrzyżowaniem z ul. 1 Maja i węzłem S6 Obwodnicy Trójmiasta.

Zamknięcie trasy zawodów nastąpi o godz. 15:30 i od tego momentu ruch na odcinku al. Armii Krajowej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. 1 Maja a ul. Łostowicka będzie sukcesywnie przywracany.

Wzdłuż Al. Armii Krajowej funkcjonuje komunikacja tramwajowa (linie 1,2,6,7,11).

Zakłada się funkcjonowanie tych linii w trakcie trwania imprezy z możliwymi chwilowymi przestojami.

Wszystkim, którzy będą musieli w tym dniu dostać się m. in. z centrum Gdańska na Obwodnicę Trójmiasta proponujemy objazd ul. Słowackiego (od północy), Południową Obwodnicą Gdańska lub ciągiem ul. Kartuska ul. Limbowa ul. Jabłoniowa (od południa).

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym Vienna Life Maraton.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.